Gmina Spytkowice liderem powiatu w wykorzystywaniu środków unijnych!

Projekt modyfikacja 1 druk

Kolejny ranking przygotowany przez profesora Pawła Swaniewicza z Uniwersytetu Warszawskiego dla Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA przyniósł nam bardzo dobre wieści. Tym razem „na tapetę” trafiło wykorzystanie środków unijnych przez samorządy. W tej kategorii gmina Spytkowice, z bardzo dużą przewagą, zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich gmin powiatu wadowickiego! Co więcej, kolejne gminy naszego powiatu wyprzedziliśmy bardzo wyraźnie, co można zaobserwować w przygotowanym zestawieniu.

Lp.

Gmina

Wydatki ze środków UE
w latach 2014-2017
per capita (w zł)

1.

Spytkowice

389,35

2.

Tomice

234,32

3.

Mucharz

212,76

4.

Stryszów

177,77

5.

Brzeźnica

168,18

6.

Wieprz

160,41

7.

Kalwaria Zebrzydowska

117,53

8.

Lanckorona

88,65

9.

Andrychów

67,29

10.

Wadowice

14,92

 

Ten ranking jest dla nas znakomitą wiadomością!. W sposób obiektywny udowadnia prawdziwość danych, jakie przedstawiłem Mieszkańcom na zebraniach wiejskich. Rozwój naszej gminy jest bardzo dobry. Wyprzedzamy wszystkie gminy naszego powiatu, również miasta, które przecież mają o wiele większe od nas możliwości finansowe - komentuje ranking Wójt Gminy Spytkowice - Mariusz Krystian.

Powyższe zestawienie to potwierdzenie prowadzonej polityki przez obecne władze samorządowe naszej gminy, które w sposób zdecydowany stawiają na wykorzystywanie środków zewnętrznych. Gwarantują one odpowiedni rozwój i są szansą na poprawę życia lokalnej społeczności. Istotną cechą środków zewnętrznych jest to, że ich pozyskanie nie jest obowiązkowe. Jest to szansa, która pochłania wiele pracy, ale przynosi wymierne korzyści. Ostatnie lata przyniosły pozyskanie blisko 30 mln złotych, co zauważalnie wpłynęło na rozwój gminy Spytkowice. Cieszy fakt, że prowadzone działania znajdują odzwierciedlenie w rankingach przygotowywanych przez instytucje niezależne.

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //