Nie tylko władza, ale przede wszystkim mieszkańcy

DSC 9498

W związku z organizacją XXI Dożynek Województwa Małopolskiego, gmina Spytkowice miała okazję gościć delegacje z partnerskich gmin. To już stało się tradycją, że nasi przyjaciele z Divinki na Słowacji, Naours we Francji oraz Spytkowic w powiecie nowotarskim biorą udział w najważniejszych wydarzeniach organizowanych na terenie naszej gminy. Ich obecność zawsze dodaje kolorytu tym uroczystościom oraz pokazuje, że współpraca gmin partnerskich przebiega wzorowo, a mieszkańcy darzą się olbrzymim szacunkiem i lubią spędzać ze sobą czas.

Zanim jednak nasi partnerzy wzięli udział w nadrzędnej uroczystości, mogli zobaczyć ciekawe miejsca znajdujące się w naszym regionie. I tak, nasi francuscy goście odwiedzili m.in. kopalnię Guido w Zabrzu, zwiedzili browar w Tenczynku i krakowski rynek oraz wzięli udział w warsztatach malarskich w Zalipiu. Słowacy, z kolei, mieli okazję zobaczyć kopalnię soli w Wieliczce. Niedziela podporządkowana była uroczystościom dożynkowym.

To już kolejny etap współpracy naszych samorządów. Co warte podkreślenia, nie jest to tylko współpraca na poziomie władz, ale przede wszystkim to wymiana zwyczajów i doświadczeń samych mieszkańców tychże gmin. W ramach tej współpracy, tylko podczas zorganizowanych u nas dożynek wojewódzkich, gościliśmy blisko 70 osób.

 

[g=Nie-tylko-wladza-ale-przede-wszystkim-mieszkancy]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //