Nie tylko władza, ale przede wszystkim mieszkańcy

DSC 9498

W związku z organizacją XXI Dożynek Województwa Małopolskiego, gmina Spytkowice miała okazję gościć delegacje z partnerskich gmin. To już stało się tradycją, że nasi przyjaciele z Divinki na Słowacji, Naours we Francji oraz Spytkowic w powiecie nowotarskim biorą udział w najważniejszych wydarzeniach organizowanych na terenie naszej gminy. Ich obecność zawsze dodaje kolorytu tym uroczystościom oraz pokazuje, że współpraca gmin partnerskich przebiega wzorowo, a mieszkańcy darzą się olbrzymim szacunkiem i lubią spędzać ze sobą czas.

Zanim jednak nasi partnerzy wzięli udział w nadrzędnej uroczystości, mogli zobaczyć ciekawe miejsca znajdujące się w naszym regionie. I tak, nasi francuscy goście odwiedzili m.in. kopalnię Guido w Zabrzu, zwiedzili browar w Tenczynku i krakowski rynek oraz wzięli udział w warsztatach malarskich w Zalipiu. Słowacy, z kolei, mieli okazję zobaczyć kopalnię soli w Wieliczce. Niedziela podporządkowana była uroczystościom dożynkowym.

To już kolejny etap współpracy naszych samorządów. Co warte podkreślenia, nie jest to tylko współpraca na poziomie władz, ale przede wszystkim to wymiana zwyczajów i doświadczeń samych mieszkańców tychże gmin. W ramach tej współpracy, tylko podczas zorganizowanych u nas dożynek wojewódzkich, gościliśmy blisko 70 osób.

 

[g=Nie-tylko-wladza-ale-przede-wszystkim-mieszkancy]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup