Pełen radości andrzejkowy bal w Ryczowie

IMG 6888

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością,
umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce”.

Paulo Coelho

 

Każde dziecko, każda osoba starsza, młodsza, pełnosprawna, niepełnosprawna niezależnie od stopnia niepełnosprawności lubi się bawić, śmiać i tańczyć. W trakcie zabawy odnajdujemy w sobie radość, uśmiech, poczucie wspólnoty i więzi, zapominając o swoich troskach, niepełnosprawności dlatego, bo kierujemy się sercem. 

W niedzielne popołudnie 17 listopada Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi, zorganizowało po raz trzeci andrzejkową zabawę dla osób niepełnosprawnych. W zabawie uczestniczyły dzieci, młodzież i osoby starsze. Do wspólnej zabawy zachęcali uczestników wolontariusze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie. Odpowiedni dobór muzyki przez Tomka, sprawił, że nikt nie siedział, nikt nie patrzył w telefon. Oczywiście nie zabrakło andrzejkowych wróżb, przepowiadających dalekie podróże, radość i szczęście. Z całą pewnością wszystkie wróżby się spełnią. Wszyscy bez wyjątku w tańcu  pozwolił sobie na luksus bycia sobą. Nie zapomniano również o smacznym poczęstunku. Wyjątkowa zabawa została utrwalona na fotografiach przez księdza proboszcza, za co serdecznie dziękujemy.

Nikt nawet nie zauważył, że czas zabawy dobiegł końca. Każda zaproszona osoba dostała drobny upominek, który będzie przypominał te niezapomniane chwile. My pełnosprawni, czuliśmy się zdziwieni, że można choć na chwilę zapomnieć i „żyć” bez telefonu. To Oni zarażali nas swoim uśmiechem i bezgraniczną radością.                                  

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przygotowania, a Gościom za „morze radości”. Zapraszamy za rok!

 

Organizatorzy

 

[g=Zabawa-andrzejkowa-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //