Pielgrzymi ze Spytkowic wyruszyli w drogę na Jasną Górę

DSC 9223

6 sierpnia wyruszyła XXXIX Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Idea pielgrzymowania narodziła się w 1981 roku z „Białego marszu”, jaki odbył się w Krakowie po zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym roku pielgrzymom przyświeca hasło: „W mocy Bożego Ducha”.

Przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, już po raz 19., wybrali się również pątnicy ze Spytkowic. Grupa spytkowicka należy do Wspólnoty VII Chrzanów-Libiąż-Spytkowice-Zator-Trzebinia i z pozostałymi grupami łączy się w Chrzanowie w drugim dniu pielgrzymowania.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Spytkowicach, po której pielgrzymi wyruszyli w trasę. Każdy z nich podjął trud pielgrzymowania w osobistej intencji. Pątnicy będą modlić się w ciszy, ale również przy dźwiękach gitar i wspólnym śpiewie. Czeka ich sześć dni wyczerpującego marszu w trudnych warunkach atmosferycznych, a na Jasną Górę dotrą 11 sierpnia. Tam wezmą udział we Mszy Świętej, po której autokarami udadzą się do swoich domów.

 

[g=Pielgrzymka-Spytkowice-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup