Projekt „Jeżdżę z głową” zakończony

08

Wraz z końcem ferii zimowych zakończyliśmy tegoroczną edycję projektu „Jeżdżę z głową”. Projekt ten realizowany był w naszej gminie po raz pierwszy i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Działaniami projektowymi objętych zostało 80 uczniów ze wszystkich placówek oświatowych podzielonych na dwie grupy. Celem zajęć była nauka dzieci jazdy na nartach, ale także nauka zachowania się na stoku narciarskim, zwiększenie bezpieczeństwa podczas korzystania z tej formy aktywności oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej i zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Nad bezpieczeństwem uczestników zajęć czuwali opiekunowie oraz instruktorzy posiadający stosowne uprawnienia i kwalifikacje. Całość projektu, który realizowany był w Stacji Narciarskiej Czarny Groń w Rzykach, kosztowała nieco ponad 51 tysięcy złotych. Warto przypomnieć, że w ramach projektu, którego inicjatorem był Wójt Gminy Mariusz Krystian, gmina Spytkowice, decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego, otrzymała dofinansowanie w wysokości 13 600 zł.

Projekt „Jeżdżę z głową” realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W poprzednich latach na ten cel przeznaczono blisko 4 mln złotych. W tym roku dofinansowanie, w łącznej kwocie miliona złotych, uzyskało 69 gmin. To kolejne przedsięwzięcie w gminie Spytkowice, po realizowanych wcześniej m.in. „Już pływam” i „Umiem pływać”, ukierunkowane na rozwój jej najmłodszych Mieszkańców, na które pozyskaliśmy środki zewnętrzne.

 

[g=Jezdze-z-glowa-podsumowanie-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //