Wizyta gości z Naours

68

W dniach 15-24 maja 2018 roku gościliśmy w naszej gminie 17-osobową delegację z partnerskiej gminy Naours. W ramach współpracy pomiędzy obiema gminami już po raz trzeci przyjęliśmy gości z kraju Napoleona, natomiast nasi Mieszkańcy we Francji gościli dwukrotnie.

Wizyta rozpoczęła się od uroczystego obiadu, podczas którego delegację powitał Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian. Następnie grupa zwiedziła Muzeum Regionalne w Bachowicach, a także kościół parafialny i zamek w Spytkowicach.

Kolejny dzień to wizyta w Pszczynie i zwiedzanie neobarokowego zamku oraz zabytkowych kościołów w Brzeszczach i Jawiszowicach. Po powrocie, Francuzi mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w gospodarstwach rolnych znajdujących się na terenie naszej gminy.

W następnych dniach nasi goście zwiedzili m.in. Zamek Królewski w Niepołomicach, Dom Malarek w Zalipiu, kopalnię soli w Bochni, a także Wawel i Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Wieczorami brali udział w kolacjach organizowanych przez Gminną Orkiestrę Dętą z Ryczowa i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Na zakończenie pobytu grupa zwiedziła Muzeum Papieskie w Wadowicach, Park Miniatur w Inwałdzie oraz podziwiała walory Wisły i Kanału Małopolskiego podczas spływu galarem.

Mamy nadzieję, że z gminą Spytkowice kojarzyć będą same miłe wspomnienia i w przyszłości zechcą tu wrócić, a współpraca obu samorządów, z każdym rokiem, będzie rozwijać się jeszcze lepiej niż dotychczas.

[g=goscie-z-francji-2018=9]

 foto galeria

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup