„Z Królową Polski nasze zwycięstwo…” - pielgrzymi ze Spytkowic w drodze do Częstochowy

2

6 sierpnia wyruszyła XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny. Pielgrzymom przyświeca hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, już po raz 18., wybrali się również pątnicy ze Spytkowic. Grupa spytkowicka należy do Wspólnoty VII Chrzanów-Libiąż-Spytkowice-Zator-Trzebinia i z pozostałymi grupami łączy się w Chrzanowie w drugim dniu pielgrzymowania.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Spytkowicach, po której pielgrzymi wyruszyli w drogę. Każdy z nich podjął trud pielgrzymowania w osobistej intencji. Pątnicy będą modlić się w ciszy, ale również przy dźwiękach gitar i wspólnym śpiewie. Czeka ich sześć dni wyczerpującego marszu w trudnych warunkach atmosferycznych. Na Jasną Górę dotrą w sobotę 11 sierpnia. Tam wezmą udział we Mszy Świętej, po której autokarami udadzą się do swoich domów.

 

[g=Pielgrzymka-Spytkowice-2018]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //