„Z Królową Polski nasze zwycięstwo…” - pielgrzymi ze Spytkowic w drodze do Częstochowy

2

6 sierpnia wyruszyła XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny. Pielgrzymom przyświeca hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, już po raz 18., wybrali się również pątnicy ze Spytkowic. Grupa spytkowicka należy do Wspólnoty VII Chrzanów-Libiąż-Spytkowice-Zator-Trzebinia i z pozostałymi grupami łączy się w Chrzanowie w drugim dniu pielgrzymowania.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Spytkowicach, po której pielgrzymi wyruszyli w drogę. Każdy z nich podjął trud pielgrzymowania w osobistej intencji. Pątnicy będą modlić się w ciszy, ale również przy dźwiękach gitar i wspólnym śpiewie. Czeka ich sześć dni wyczerpującego marszu w trudnych warunkach atmosferycznych. Na Jasną Górę dotrą w sobotę 11 sierpnia. Tam wezmą udział we Mszy Świętej, po której autokarami udadzą się do swoich domów.

 

[g=Pielgrzymka-Spytkowice-2018]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //