#RazemDlaTurystyki! – nowy serwis dla branży turystycznej

razemdlaturystyki

Działasz w branży turystycznej? Epidemia spowodowała duże straty i zaburzenia w funkcjonowaniu Twojej firmy? Poszukujesz wsparcia? Chcesz śledzić aktualne prognozy i analizy rynku turystycznego? A może sam planujesz aktywnie włączyć się do pomocy na rzecz odbudowy lokalnej turystyki? Ten serwis jest dla Ciebie.

Z inicjatywy władz Województwa Małopolskiego uruchomiony został serwis branżowy razemdlaturystyki.visitmalopolska.pl, który zapewni łatwy dostęp przedsiębiorcom do informacji na temat dostępnych form wsparcia, aktualnych prognoz i analiz rynku turystycznego, jak również inicjatyw na rzecz odbudowy małopolskiej turystyki.

Pandemia COVID-19 w szczególny sposób dotknęła sektor turystyczny, który w Małopolsce stanowi bardzo ważną gałąź gospodarki. Przeprowadzone w regionie badania ruchu turystycznego wskazują, iż w 2019 r. wpływy z turystyki wyniosły ponad 15,2 miliardów złotych.

Mając na uwadze, wyjątkowo poważną skalę problemu, zarówno na szczeblu rządowym, jak i samorządowym podejmowane są konkretne działania, których celem jest umożliwienie branży turystycznej przetrwania na rynku w tym nieoczekiwanym okresie, a także ułatwienie odbudowy ich aktywności w czasie, kiedy korzystanie z oferty turystycznej stanie się możliwe.

W przygotowanym serwisie zamieszczone zostaną, przede wszystkim, szczegółowe informacje dotyczące przyjętych i planowanych przez władze Województwa Małopolskiego rozwiązań i działań na rzecz przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz beneficjentów środków unijnych, mających na celu zminimalizowanie skutków epidemii wirusa SARS-Cov-2. Wskazane zostaną źródła informacji na temat wsparcia przygotowanego na szczeblu rządowym. Ponadto, z uwagi na fakt, iż w czasie zagrożenia jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach i nie możemy korzystać z szerokiej oferty turystyczno-kulturalnej naszego regionu, większość małopolskich instytucji kultury, a także liczne atrakcje turystyczne przeniosły swoją aktywność do sieci. W serwisie zaprezentowane zostaną różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu bez konieczności wychodzenia z domu.

Na wielką uwagę zasługują również liczne gesty solidarności z osobami najbardziej pokrzywdzonymi. Każdego dnia w mediach społecznościowych pojawiają się nowe, ciekawe inicjatywy, których celem jest nie tylko pomoc w przetrwaniu trudnego okresu kwarantanny, ale także realne wsparcie na rzecz lokalnych przedsiębiorców. W serwisie można również znaleźć pomysły i propozycje w jaki sposób turyści i mieszkańcy Małopolski mogą włączyć się do pomocy i w akcie solidarności wesprzeć lokalną turystykę. 

Razem możemy więcej!

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //