Dzień strażaka w Spytkowicach

5

2 maja br. strażacy z OSP Spytkowice uroczyście obchodzili dzień swojego patrona - św. Floriana. Najpierw przemaszerowali, w asyście muzyków z Gminnej Orkiestry Dętej, do kościoła parafialnego w Spytkowicach, gdzie uroczystą Mszę odprawił ks. Wikariusz Szymon Wróbel.. W pięknych słowach kazania przedstawił nam prawdziwy porządek - gdy słuchamy przełożonych, to wszystko ma swój porządek i jest na swoim miejscu.

Następnie strażacy udali się przed budynek remizy, gdzie nastąpiło kolejne przyjemne wydarzenie dla całej braci strażackiej - wręczenie medali i odznaczeń dla starszych oraz młodszych strażaków. Dokonali tego naczelnik i prezes OSP, każdemu z osobna życząc dalszych sukcesów w działalności oraz kolejnych odznaczeń. Po tym miłym wydarzeniu nastąpiło wspólne świętowanie przy strażackim żurku oraz odegranym przez orkiestrę "100 lat" dla wszystkich strażaków.

Następnego dnia, w święto Konstytucji 3 Maja, druhny oraz druhowie OSP Spytkowice włączyli się w obchody Stulecia Niepodległości naszej Ojczyzny, organizując dzień otwarty remizy. Z tej okazji każdy zainteresowany mógł poznać tajniki strażackiego sprzętu, a dzieci i młodzież mogły wziąć udział w organizowanych przez druhny z młodzieżowej Drużyny Pożarniczej konkursie wiedzy o OSP, pokazach pierwszej pomocy oraz mogli wypróbować się w laniu wody za pomocą hydronetki. Dodatkową atrakcją na koniec dnia była możliwość przejechania się wozem bojowym, z czego skrzętnie skorzystała większość obecnych i starszych i młodszych.

Mamy nadzieję, że taki dzień zachęci coraz więcej młodych do aktywnego włączenia się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej i do dołączenia do jej grona.

SM

[g=Dzien-strazaka-2018-mini]

foto galeria

 

 

 

 

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup