Francuski akcent w świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości

11

W związku z gminnymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gościliśmy wśród nas delegację z partnerskiej gminy Naours we Francji na czele z Merem Jean-Michel’em Bouchy’m. Współpraca obu samorządów od samego początku układa się bardzo pomyślnie. Podkreśla to fakt, że mimo lokalnych uroczystości związanych z rocznicą zakończenia I wojny światowej, delegacja francuska chciała uczestniczyć razem z nami w tym historycznym dla Polaków wydarzeniu. Podczas uroczystości przedstawiciele gminy Naours złożyli pamiątkowy wieniec pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Ryczowa walczących na przestrzeni dziejów o wolną i niepodległą Polskę, a następnie wzięli udział w dalszej części obchodów w Wiejskim Domu Kultury w Ryczowie.

Dzień wcześniej delegacja francuska zwiedziła Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a wieczorem wzięła udział w spotkaniach z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Spytkowice. Francuzi odwiedzili także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach, które dzięki partnerstwu obu gmin również rozpoczęło współpracę z tamtejszym samorządem.

 

[g=Francuski-akcent-2018]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup