Francuski akcent w świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości

11

W związku z gminnymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gościliśmy wśród nas delegację z partnerskiej gminy Naours we Francji na czele z Merem Jean-Michel’em Bouchy’m. Współpraca obu samorządów od samego początku układa się bardzo pomyślnie. Podkreśla to fakt, że mimo lokalnych uroczystości związanych z rocznicą zakończenia I wojny światowej, delegacja francuska chciała uczestniczyć razem z nami w tym historycznym dla Polaków wydarzeniu. Podczas uroczystości przedstawiciele gminy Naours złożyli pamiątkowy wieniec pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Ryczowa walczących na przestrzeni dziejów o wolną i niepodległą Polskę, a następnie wzięli udział w dalszej części obchodów w Wiejskim Domu Kultury w Ryczowie.

Dzień wcześniej delegacja francuska zwiedziła Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a wieczorem wzięła udział w spotkaniach z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Spytkowice. Francuzi odwiedzili także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach, które dzięki partnerstwu obu gmin również rozpoczęło współpracę z tamtejszym samorządem.

 

[g=Francuski-akcent-2018]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //