Gminne obchody Dnia Dziecka

11

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez nasze pociechy dzień w roku. Z tej okazji, 2 czerwca, Wójt Gminy Mariusz Krystian oraz Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach zaprosili najmłodszych Mieszkańców na obchody ich święta na stadionie sportowym LKS "Astra" w Spytkowicach, gdzie czekało na nich dużo niespodzianek oraz 3 czerwca na Dzień Otwarty Urzędu Gminy w Spytkowicach. 

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w Kościele Parafialnym w Spytkowicach, zamówioną przez Wójta Gminy Spytkowice w intencji wszystkich dzieci z gminy Spytkowice. W godzinach popołudniowych na najmłodszych czekała moc niespodzianek na stadionie sportowym. Piękna pogoda i ciekawe atrakcje zgromadziły liczne grono uczestników. Na początku imprezy pojawiły się postacie z najbardziej znanych bajek Disney’a, które świetnie prezentowały się w programie artystycznym. Dzieci chętnie bawiły się, śpiewały i tańczyły z Elsą, Śnieżką, Pocahontas, Tarzanem, Lwem z Madagaskaru i Bałwanem Olafem. Bajkowe postacie nawiązały znakomity kontakt z najmłodszą publicznością, organizując dla nich zabawy i konkursy oraz opowiadając ciekawe historie. Dzieci mogły zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Kolejnym punktem imprezy było przedstawienie laureatów VII konkursu wiedzy o Gminie Spytkowice, organizowanego w ostatnim czasie wśród uczniów klas IV-VI z terenu gminy. Laureatami konkursu zostali: Dagmara Bałys, która zdobyła I miejsce i nominację na Dziecięcego Wójta Gminy Spytkowice 2019 r. II miejsce zdobyła Joanna Pióro, zyskując tytuł Dziecięcego Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice 2019 r. III miejsce przypadło Jeremiaszowi Budkowi, który został Dziecięcym Sekretarzem Gminy Spytkowice 2019 r. Zwycięzcy otrzymali gratulacje od Wójta Gminy Spytkowice Pana Mariusza Krystiana oraz cenne nagrody ufundowane przez firmę K&K Kamil Bałys, wyłącznego dystrybutora Lipotestu w Polsce. Dzieci mogły także bezpłatnie bawić się i skakać na dmuchanych urządzeniach, jeździć kolorową ciuchcią oraz malować buzie. Dużo radości sprawiała im zabawa z ogromnymi bańkami mydlanymi czy matą animacyjną. Dzieciaki zajadały się również watą cukrową oraz lodami, a także mogły poprosić animatorki o skręcenie pięknych zwierzątek w balonowym zoo. Nie zabrakło też mnóstwa konkursów  z nagrodami, podczas których dzieci musiały wykazać się sprytem i inteligencją.

W trakcie obchodów Dnia Dziecka Towarzystwo Miłośników Ziemi Spytkowickiej zaprosiło do udziału w  konkursie plastycznym pt. „Plener przy zamku”. Dzieci wraz z rodzicami malowały piękne obrazy, które będzie można wkrótce podziwiać na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach, a że nagrody były atrakcyjne, to i chętnych nie brakowało.

Do imprezy przyłączyło się również Stowarzyszenie „Głosy Miłosierdzia”, którego członkowie zorganizowali fantomanię na rzecz Madzi Klimaszewskiej, mieszkanki naszej gminy.

3 czerwca podczas Dnia Otwartego Urzędu Gminy Spytkowice Pan Mariusz Krystian - Wójt Gminy spotkał się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Bachowic i Ryczowa oraz Dziecięcą Władzą Gminy, która podpisała pierwsze ważne dokumenty. Trafią one do szkół, i mamy nadzieję, zostaną w najbliższych miesiącach zrealizowane. Uczniowie zwiedzili referaty Urzędu Gminy, a Pani Anna Przejczowska  -  Sekretarz Gminy opowiedziała zebranym o pracy jednostki.

Wszystkim dzieciom jeszcze raz dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę. Równocześnie życzymy uśmiechu i wszystkiego co najlepsze. Do zobaczenia za rok.

[g=dzien-dziecka-2019]

[g=dzien-otwarty-2019]

 

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //