Inwestycje zgodnie z planem

DSC 5215

Za nami kolejny miesiąc prowadzonych prac inwestycyjnych na terenie gminy Spytkowice. 5 sierpnia 2020 r. wójt gminy Mariusz Krystian wraz z kierownikiem Referatu Planowania, Przygotowania i Realizacji Inwestycji dokonał przeglądu stanu realizacji najważniejszych zadań.

W ramach remontu Wiejskiego Domu Kultury w Ryczowie zakończono już wszystkie prace rozbiórkowe, a obecnie wykonywane są prace instalacyjne i wykończeniowe. Przy budowie zbiorników wyrównawczych na wodę pitną wykonano już kanalizację deszczową. Aktualnie prowadzone są prace związane z wykonaniem płyty fundamentowej i budową zasuw, hydroforni i zbiornika odparowującego. Docelowego wyglądu nabiera gminny żłobek przy SP nr 2 w Spytkowicach. Tam prowadzone są prace remontowo-budowlane oraz prace wykończeniowe. Ponadto realizowane są roboty budowlane na parterze budynku Szkoły Podstawowej w Miejscu.

- Realizowane w tym roku inwestycje idą pełną parą i co najważniejsze, zgodnie z planem. W Spytkowicach, Ryczowie i Miejscu spotkaliśmy się z Wykonawcami oraz inspektorami nadzoru, aby omówić przebieg prac, przedstawić problemy i zobaczyć stan realizacji robót. Jest dobrze, bardzo dobrze! Cieszę się z tego niezmiernie, bo czas jest trudny i wymaga od wszystkich ostrożności, cierpliwości i wytrwałości. Ale jak na razie, dajemy radę! - komentuje wójt Mariusz Krystian.

Łączna wartość prowadzonych inwestycji to kwota blisko 4 milionów złotych. Warto podkreślić, że dzięki ciągłej aktywności naszego samorządu w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych, każda z powyższych inwestycji jest dofinansowana z funduszy zewnętrznych.

 

[g=Inwestycje-sierpien-2020]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //