Już 260 wymienionych kotłów grzewczych

DSC 9537

Powoli dobiega końca realizacja projektu związanego z poprawą jakości powietrza i ograniczeniem poziomu niskiej emisji na terenie gminy Spytkowice. Od początku działania programu Mieszkańcy wymienili 260 nieekologicznych kotłów grzewczych. Dzięki pozyskaniu przez nasz samorząd środków zewnętrznych na ten cel, gmina już wypłaciła inwestorom w sumie 2,3 miliona złotych refundacji.

Jak już wspominaliśmy, zainteresowanie programem było bardzo duże. Wielu Mieszkańców w uzyskaniu zewnętrznego dofinansowania upatrywało jedynej możliwości wymiany tzw. „kopciuchów” na piece spełniające restrykcyjne normy w zakresie ochrony środowiska. Dzięki realizacji projektu udało się zamontować 70 kotłów gazowych oraz 190 kotłów węglowych.

O tym jak ważne w obecnych czasach jest czyste powietrze nie musimy nikogo przekonywać. Wydaje się, że z powagi sytuacji zdają sobie sprawę również Mieszkańcy, którzy coraz częściej decydują się na wymianę starych kotłów, co w zdecydowany sposób wpływa korzystnie na nasze najbliższe otoczenie. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek pozytywnych zmian, w zakresie poprawy jakości powietrza w gminie Spytkowice.

 

[g=Kotly-czerwiec-2020]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //