Ku chwale Nowonarodzonego – kolejna odsłona koncertu świąteczno-noworocznego

03

Tradycja i jej kultywowanie to rzecz niezwykle ważna, zwłaszcza w okresie świątecznym. Kierujący się tą zasadą organizatorzy tradycyjnego już koncertu świąteczno-noworocznego zapewnili słuchaczom kolejną dawkę artystycznych doznań. Dobra forma dopisała zarówno u muzyków, jak i publiczności, która jak zwykle tłumnie wypełniła ławki ryczowskiego kościoła.

Jak co roku koncert świąteczno-noworoczny odbył się w Święto Trzech Króli w świątyni pw. Matki Bożej Królowej Polski w Ryczowie, a przed widownią wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Szymona Piątka, a także schola „Wiolinki”, którą dyrygowała Agata Maślona. Obie formacje zostały wsparte przez grającego na klawiszach Adama Krystiana, gitarzystę Grzegorza Jędrę oraz akompaniującego na gitarze basowej Grzegorza Piętaka.

W repertuarze nie mogło zabraknąć tradycyjnych pięknych kolęd, takich jak „Cicha Noc”, czy „Bóg się rodzi”, ale także nieco żywszych utworów, do których należał marsz „Bohaboj”, grecka „Zorba” oraz pastorałka „Gore Gwiazda”. Fanom wiedeńskich klimatów na pewno przypadł do gustu walc „Nad pięknym modrym Dunajem” oraz „Marsz Radetzky’ego”. Ta lista nie zamyka jednak bogatego repertuaru, który zawierał 17 utworów, nie licząc dodatkowego bisu, którego domagali się słuchacze. Całość została zręcznie poprowadzona przez pełniącego funkcję konferansjera Kazimierza Bartusia, który przytoczył wiele ciekawostek dotyczących obchodów dnia Objawienia Pańskiego.

„To piękny i wartościowy zwyczaj, który kultywowany jest na terenie naszej gminy. Zawsze z miłą chęcią przychodzę na koncert, bo bardzo miło słucha się naszych miejscowych muzyków, tym bardziej że co roku przygotowują dla nas prawdziwą artystyczną ucztę” – mówił jeden z mieszkańców Ryczowa. Pozytywnych głosów dotyczących tej corocznej inicjatywy jest jednak dużo więcej i wszystko wskazuje na to, że dzień 6. stycznia w 2020 roku już można rezerwować w kalendarzu na kolejną odsłonę koncertu świąteczno-noworocznego.

TB

 

[g=Koncert-noworoczny-Ryczow-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //