Muzyka fortepianowa rozbrzmiała w Muzeum Regionalnym

DSC 0749

Dzięki współpracy Wójta Gminy Mariusza Krystiana ze Stowarzyszeniem Artystycznym Piano Classic z Krakowa, w Muzeum Regionalnym w Bachowicach zorganizowano koncert fortepianowy w wykonaniu p. Joanny Trzeciak. Artystka urodziła się w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku lat siedmiu. W Liceum Muzycznym była najmłodszą i ostatnią uczennicą prof. Zbigniewa Drzewieckiego. Studia kontynuowała w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Jana Ekiera. Podczas studiów była stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina. W latach 1977-78 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki na studia w Konserwatorium Moskiewskim w klasie prof. Lwa Wlasenko. W 2010 została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W trakcie koncertu Artystka zaprezentowała m.in. Polonez c-moll op. 40 nr 2 i cztery Mazurki op. 68 C- dur a-moll F-dur f-moll Fryderyka Chopina oraz Sonatę c-moll op. 13 “Patetyczna” Ludwiga van Beethovena. Publiczność zgromadzona w Muzeum z uwagą przysłuchiwała się wykonywanej z pasją muzyce, nagradzając każdą prezentację gromkimi brawami, a na zakończenie owacją na stojąco. Wśród zaprezentowanych utworów wielkich mistrzów muzyki fortepianowej, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Koncert fortepianowy zorganizowano w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa. Festiwal ten to pierwsze wydarzenie kulturalne w Krakowie, w całości poświęcone muzyce fortepianowej. Istotą Festiwalu jest zaprezentowanie mistrzów fortepianu, obok których występują młodzi, stojący u progu wielkich karier laureaci największych Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych: Chopinowskiego w Warszawie, Van Cliburna w Fort Worth, Czajkowskiego w Moskwie. Festiwal zachęca elitę światowej pianistyki, do przyjazdu i występów w Krakowie.

 

[g=Koncert-fortepianowy-Muzeum-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //