Muzyka fortepianowa rozbrzmiała w Muzeum Regionalnym

DSC 0749

Dzięki współpracy Wójta Gminy Mariusza Krystiana ze Stowarzyszeniem Artystycznym Piano Classic z Krakowa, w Muzeum Regionalnym w Bachowicach zorganizowano koncert fortepianowy w wykonaniu p. Joanny Trzeciak. Artystka urodziła się w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku lat siedmiu. W Liceum Muzycznym była najmłodszą i ostatnią uczennicą prof. Zbigniewa Drzewieckiego. Studia kontynuowała w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Jana Ekiera. Podczas studiów była stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina. W latach 1977-78 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki na studia w Konserwatorium Moskiewskim w klasie prof. Lwa Wlasenko. W 2010 została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W trakcie koncertu Artystka zaprezentowała m.in. Polonez c-moll op. 40 nr 2 i cztery Mazurki op. 68 C- dur a-moll F-dur f-moll Fryderyka Chopina oraz Sonatę c-moll op. 13 “Patetyczna” Ludwiga van Beethovena. Publiczność zgromadzona w Muzeum z uwagą przysłuchiwała się wykonywanej z pasją muzyce, nagradzając każdą prezentację gromkimi brawami, a na zakończenie owacją na stojąco. Wśród zaprezentowanych utworów wielkich mistrzów muzyki fortepianowej, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Koncert fortepianowy zorganizowano w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa. Festiwal ten to pierwsze wydarzenie kulturalne w Krakowie, w całości poświęcone muzyce fortepianowej. Istotą Festiwalu jest zaprezentowanie mistrzów fortepianu, obok których występują młodzi, stojący u progu wielkich karier laureaci największych Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych: Chopinowskiego w Warszawie, Van Cliburna w Fort Worth, Czajkowskiego w Moskwie. Festiwal zachęca elitę światowej pianistyki, do przyjazdu i występów w Krakowie.

 

[g=Koncert-fortepianowy-Muzeum-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup