V Bieg Koleżeński

15

W dniu 29 kwietnia 2018r. o godzinie 14.00 wystartował V Koleżeński Bieg Spytkowicki pod hasłem "Biegniemy po zdrowie dla Filipa", nad którym patronat objął Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian.

Zmaganiom sportowym towarzyszyło wiele atrakcji. Poza udziałem w biegu i nordic walking można było zarejestrować się w bazie dawców DKMS Pomożesz, bo możesz, wesprzeć leczenie chłopca poprzez udział w kiermaszu przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach, a także spędzić rodzinny czas w miłej atmosferze zabarwionej widokiem historycznego zamku i starorzecza Wisły. Dopełnieniem sportowych zmagań stała się nieoczekiwana obecność małego sportowca - Filipa, który pomimo wielu przeciwności losu pojawił się na starcie, by wraz z rodziną kibicować wszystkim zawodnikom.

Należy podkreślić, iż realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez pomocy ludzi dobrej woli. Dzięki nim udało się pozyskać wsparcie dla rodziny chłopca, a także nagrody dla uczestników. Wśród wspierających lokalne wydarzenie znaleźli się: Wójt i Rada Sołecka Gminy Spytkowice, OSP Spytkowice, lekarz medycyny-Sławomir Różana .Firmy:De Haus, Astra Styl z Bachowic, Adrianno-Damianii z Bachowic, Piekarnia Cukiernia Maja, Piekarnia Cukiernia Suślik, Wytwórnia Napojów Chłodzących Sahara, IPA Kalwaria, Stylizacja Paznokci Agnieszka Mostowik, Kwiaciarnia Orchidea Jacek Mocniak, Zatorland, Maspex Wadowice, Plantpol Oświęcim, Bowling &Bilard Club Wadowice, Hotel Perła z Krakowa.
Szczególne podziękowania należą się firmie Adamex z Podolsza, która ufundowała dla Filipa i jego rodziny kilkudniowy pobyt w hotelu w Kościelisku oraz zaopatrzyła ich w opał na zimę.
Podziękowania należą się także wszystkim obecnym, którzy wspomogli leczenie chłopca.
Zwieńczeniem sportowych emocji stało się wręczenie pucharów w kategorii bieg i nordic walking. Warto podkreślić, iż trasa biegnąca urokliwymi wałami wiślanymi była wyzwaniem dla wszystkich (także dla nas jako organizatorów),nie tylko z uwagi na wysoką temperaturę, ale także na ilość pokonanych kilometrów.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
- I miejsce w biegu zdobył Paweł Wójcik z Brzeszcz
- II miejsce w biegu zdobył Przemysław Koziarz z Jankowic
-III miejsce w biegu zdobył Tomasz Wójcik z Rudz
- I miejsce w nordic walking zdobył Mariusz Paździora z Wadowic
- II miejsce w nordic walking zdobył Mariusz Majkrzak z Suchej B.
- III miejsce w nordic walking zdobył Daniel Suski z Wadowic
Puchar Honorowy od wszystkich uczestników trafił w ręce Filipa, w dowód uznania za sportową postawę w podjętej walce o zdrowie.
Wszystkim zaangażowanym w organizację V Koleżeńskiego Biegu Spytkowickiego serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy na kolejne zmagania sportowe w roku 2019.

Andrzej Kozioł

 

[g=V-bieg-kolezenski]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup