„DZIĘKUJEMY SERCEM ZA SERCE” - Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 2 w Spytkowicach

10

         „Dziękujemy sercem za serce….”- pod takim hasłem przebiegało tegoroczne święto Babci i Dziadka. Mimo tego, że przypada ono zimą, to przy takich okazjach zawsze robi się cieplej. Tak właśnie było 21 lutego 2019r., ponieważ na ten dzień zaprosiliśmy naszych kochanych gości. W tym roku naszą imprezę zorganizowaliśmy w Domu Kultury w Spytkowicach. Z pomocą rodziców sala została pięknie przygotowana i udekorowana na przyjęcie gości. Stoły pokryły białe obrusy, a czerwone serduszka ze słodką niespodzianką dla każdego gościa nadały sali niecodziennego uroku.

      Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 16.00. Licznie zebranych gości bardzo serdecznie przywitała pani dyrektor Laura Kornaś, podkreślając nieocenioną rolę Dziadków w rozwoju i kształtowaniu postaw dzieci. Dziadkowie będący niewyczerpalną skarbnicą wiedzy na temat przeszłości  i tradycji rodzinnych są ostoją dla każdego dziecka.             

      Spotkanie zacnych gości stało się okazją do złożenia serdecznych życzeń z okazji  Święta Babci i Dziadka, które symbolicznie przypada  21 i 22 stycznia. Wnukowie składali życzenia słowno- muzyczne płynące wprost z ich małych serc, wdzięcznych drogim babciom i dziadkom za to, że zawsze znajdują dla nich czas na rozmowy i snucie opowieści o otaczającym świecie.

           Po przemówieniu pani Dyrektor przyszedł czas na występy. Rozpoczęli je uczniowie klas I-III, zapraszając do szkolnej telewizji na konkurs rozstrzygający, kto jest lepszy: babcia, czy dziadek. Oczywiście wynik był remisowy, bo obie te osoby są bardzo ważne w życiu wnuków. Dzieci mimo małej tremy pokazały swoje umiejętności aktorskie i wokalno- taneczne. „Marsz Radeckiego” w wykonaniu uczniów nadał uroczystości podniosłego charakteru, a szkolna „orkiestra” została nagrodzona gromkimi brawami.

           Po występach starszych uczniów zaprezentowały swoje umiejętności wokalno- aktorskie dzieci przedszkolne. Wiersze i piosenki ujęły gości mocno  za serce. Maluchy dały wiele powodów do uśmiechu i wzruszeń, a taniec węgierski małych wróżek oczarował wszystkich i przeniósł  w świat marzeń.

    Po rozdaniu upominków wykonanych przez dzieci w formie ekologicznych toreb z własnoręcznie pomalowanymi serduszkami, wspólnie odśpiewano 100 lat!!!!!!

      W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali salę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

To popołudnie wspólnie spędzone długo zostanie w pamięci nam wszystkim.

                                                                                                        Organizatorzy

[g=Sercem-za-sercem]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //