„DZIĘKUJEMY SERCEM ZA SERCE” - Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 2 w Spytkowicach

10

         „Dziękujemy sercem za serce….”- pod takim hasłem przebiegało tegoroczne święto Babci i Dziadka. Mimo tego, że przypada ono zimą, to przy takich okazjach zawsze robi się cieplej. Tak właśnie było 21 lutego 2019r., ponieważ na ten dzień zaprosiliśmy naszych kochanych gości. W tym roku naszą imprezę zorganizowaliśmy w Domu Kultury w Spytkowicach. Z pomocą rodziców sala została pięknie przygotowana i udekorowana na przyjęcie gości. Stoły pokryły białe obrusy, a czerwone serduszka ze słodką niespodzianką dla każdego gościa nadały sali niecodziennego uroku.

      Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 16.00. Licznie zebranych gości bardzo serdecznie przywitała pani dyrektor Laura Kornaś, podkreślając nieocenioną rolę Dziadków w rozwoju i kształtowaniu postaw dzieci. Dziadkowie będący niewyczerpalną skarbnicą wiedzy na temat przeszłości  i tradycji rodzinnych są ostoją dla każdego dziecka.             

      Spotkanie zacnych gości stało się okazją do złożenia serdecznych życzeń z okazji  Święta Babci i Dziadka, które symbolicznie przypada  21 i 22 stycznia. Wnukowie składali życzenia słowno- muzyczne płynące wprost z ich małych serc, wdzięcznych drogim babciom i dziadkom za to, że zawsze znajdują dla nich czas na rozmowy i snucie opowieści o otaczającym świecie.

           Po przemówieniu pani Dyrektor przyszedł czas na występy. Rozpoczęli je uczniowie klas I-III, zapraszając do szkolnej telewizji na konkurs rozstrzygający, kto jest lepszy: babcia, czy dziadek. Oczywiście wynik był remisowy, bo obie te osoby są bardzo ważne w życiu wnuków. Dzieci mimo małej tremy pokazały swoje umiejętności aktorskie i wokalno- taneczne. „Marsz Radeckiego” w wykonaniu uczniów nadał uroczystości podniosłego charakteru, a szkolna „orkiestra” została nagrodzona gromkimi brawami.

           Po występach starszych uczniów zaprezentowały swoje umiejętności wokalno- aktorskie dzieci przedszkolne. Wiersze i piosenki ujęły gości mocno  za serce. Maluchy dały wiele powodów do uśmiechu i wzruszeń, a taniec węgierski małych wróżek oczarował wszystkich i przeniósł  w świat marzeń.

    Po rozdaniu upominków wykonanych przez dzieci w formie ekologicznych toreb z własnoręcznie pomalowanymi serduszkami, wspólnie odśpiewano 100 lat!!!!!!

      W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali salę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

To popołudnie wspólnie spędzone długo zostanie w pamięci nam wszystkim.

                                                                                                        Organizatorzy

[g=Sercem-za-sercem]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //