Jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego w Spytkowicach

190

16 października w sali Wiejskiego Domu Kultury w Bachowicach odbyła się uroczystość Jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego. W gronie Jubilatów znalazły się pary, które świętowały złote, diamentowe oraz żelazne gody. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Bachowicach.

Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian oraz Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice wręczyli Jubilatom świętującym 50-lecie pożycia małżeńskiego odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta RP. Wszyscy Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty oraz zgodnie z obowiązującym od 2019 roku na terenie Gminy Spytkowice Programem Pomocy Rodzinie jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł.

Przypomnijmy, celem Programu jest długofalowe działanie samorządu Gminy Spytkowice wspierające Rodzinę odpowiednimi instrumentami sprzyjającymi do jej powstania, prawidłowego rozwoju i wypełniania przez nią ważnych społecznie zadań. Program obejmuje osoby w różnym wieku i stanie zdrowia. Jednorazowe świadczenie pieniężne przysługuje m.in. z tytułu urodzenia na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie, a także seniorom z okazji 100-lecia urodzin i następnych kolejnych rocznic.

Wójt Gminy złożył Jubilatom gorące podziękowania za wspólnie przeżyte lata, za trud włożony w wychowanie dzieci, za pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego otoczenia i całej naszej gminy.

Uroczystość uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach.

Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo:

MARIA I HENRYK BALONKOWIE
STANISŁAWA I WŁADYSŁAW BRANIOWIE
ANNA I ALOJZY DUBLOWIE
LEOKADIA I JAN DUDKOWIE
ZOFIA I WŁADYSŁAW FIKOWIE
MARIA I PIOTR GAWEŁDOWIE
MARIA I WŁADYSŁAW GIERKOWIE
ELŻBIETA I STANISŁAW GÓRKOWY
ANNA I TADEUSZ KAJDASOWIE
KRYSTYNA I JAN KCIUKOWIE
MARIA I STANISŁAW KOŚCIELNIAKOWIE
STANISŁAWA I TADEUSZ MARKOWIE
STANISŁAWA I JÓZEF MAŚLONOWIE
WŁADYSŁAWA I WŁODZIMIERZ MOSTOWIKOWIE
KRYSTYNA I MIECZYSŁAW PRZYTUŁOWIE
WERONIKA I JÓZEF STAROWICZOWIE
JANINA I JAN SZARKOWIE
ANTONINA I JAN SZWEDOWIE
MARIA I SYLWESTER ŚWIDERGAŁOWIE
BARBARA I JAN WALKOWICZOWIE

Jubileusz Diamentowych Godów obchodzili Państwo:

IRENA I STANISŁAW FOLGOWIE
JANINA I KAZIMIERZ GRONDALCZYKOWIE
STANISŁAWA I STANISŁAW JĘDROWIE
BARBARA I JAN KNAPIKOWIE
JANINA I WŁADYSŁAW ORAMUSOWIE
ANNA I MIECZYSŁAW ŚWIDERGAŁOWIE

Jubileusz Żelaznych Godów obchodzili Państwo:

MARIA I JAN FURLAGOWIE

 

Wszystkim Szanownym Jubilatom gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego oraz życzymy zdrowia, spokoju oraz samych radosnych dni i kolejnych wspaniałych rocznic. Niech to wyjątkowe święto będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

 

[g=jubileusze-2019=12]

foto galeria

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //