Gminna inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Oficjalne otwarcie ZSP w Bachowicach

119

3 września 2018 roku to z pewnością jeden z ważniejszych dni we współczesnej historii Bachowic. To właśnie tego dnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym miała miejsce gminna inauguracja roku szkolnego 2018/2019 połączona z uroczystym otwarciem przebudowanego i wyremontowanego obiektu.

Na ten moment wszyscy Mieszkańcy związani ze szkołą czekali od kilku lat. Mimo iż budynek nie był wiekowy - uczniowie rozpoczęli w nim naukę w roku szkolnym 1990/1991 - to jego stan techniczny, podobnie zresztą jak w pozostałych szkołach, nie był zadowalający. Taki stan rzeczy postanowił zmienić Wójt Gminy Mariusz Krystian, który ubiegając się o reelekcję, w swoim programie wyborczym zawarł punkt o kompleksowym remoncie trzech placówek oświatowych na terenie gminy. Od początku planowania inwestycji pojawiały się głosy sceptyczne, wątpiące w to, czy władze gminy podołają jednoczesnemu remontowi trzech szkół zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym. Poprzednie lata pokazały jednak, że dla naszego samorządu nie ma rzeczy niemożliwych, a podejmowane działania przekuwane są w sukcesy, co dawało nadzieję na pozytywne zakończenie również tego zadania.

Prace w bachowickiej szkole rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Zakres robót był imponujący. Składały się na niego termomodernizacja ścian zewnętrznych, krycie dachów, roboty ogólnobudowlane - począwszy od budowy wiatrołapu, a skończywszy na robotach wykończeniowych. Podczas remontu wykonano posadzki i podłogi, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także wszystkie instalacje. Dodatkowo przebudowano część budynku celem wydzielenia pożarowego pomieszczeń przedszkola w ramach dostosowania do przepisów przeciwpożarowych. Warto zaznaczyć, że na część robót, tych związanych z termomodernizacją budynku, gmina Spytkowice otrzymała dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Uroczystości otwarcia placówki rozpoczęły się Mszą Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach, po której korowód przemaszerował do szkoły. Tam, oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian, Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice Jerzy Piórowski, Dyrektor ZSP w Bachowicach Małgorzata Balonek oraz przedstawiciele rodziców i uczniów, a tablicę pamiątkową odsłoniła Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Walkowicz. Dalsza część uroczystości miała miejsce w hali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego na występ artystyczny pt. „Był taki wrzesień…jest wrzesień 2018” zaprosili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Następnie przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych gości, którzy gratulowali tak pięknie wyremontowanego budynku i życzyli samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Zawsze powtarzałem, że w działalności samorządowej najważniejsza jest odpowiedzialność za słowa i składane obietnice. Dziś w Bachowicach, tak jak obiecałem 4 lata temu, otwarliśmy pięknie wyremontowaną i przebudowaną szkołę! Wiem, że to był trudny czas, tym bardziej dziękuję nauczycielom, uczniom i rodzicom za cierpliwość i wyrozumiałość. Jak można się przekonać, było warto!!! Dziękuję Panu Wojewodzie Piotrowi Ćwikowi, Pani Halinie Cimer - Małopolskiemu Wicekuratorowi Oświaty, Panu Senatorowi Andrzejowi Pająkowi oraz wielu innym gościom oraz dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom na czele z p. Dyrektor Małgorzatą Balonek, za przyjęcie zaproszenia, obecność, przygotowanie uroczystości i stworzenie wspaniałej atmosfery wielkiego święta. Cieszę się, bo udało się uchronić od zniszczenia to, co pozostawiły nam poprzednie pokolenia oraz daliśmy nowe podstawy do działalności szkoły na przyszłość! Dziękuję także Radzie Gminy Spytkowice, za zgodne współdziałanie, zaakceptowanie wydatków budżetowych w kwocie 3 milionów złotych oraz wsparcie w realizowanej inwestycji. Już wkrótce, bo na początku października, zapraszam na otwarcie kolejnej placówki, tym razem ZSP Spytkowice - skomentował wydarzenie Wójt Gminy Mariusz Krystian.

 

Baner

 

[g=Otwarcie-ZSP-Bachowice=6]

 

foto galeria

 

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //