Piknik Rodzinny 2018

27

W niedzielne popołudnie, 10 czerwca 2018 roku  przy Zamku w Spytkowicach miało miejsce rodzinne świętowanie i wspólna zabawa podczas imprezy plenerowej -  Piknik Rodzinny 2018. Dziedziniec zamku wypełniony był licznie przybyłymi gośćmi i mieszkańcami Spytkowic, którzy mogli być nie tylko świadkami, ale i aktywnymi uczestnikami atrakcji piknikowych przy dźwiękach wesołej muzyki.

W przygotowania tegorocznej imprezy zaangażowana była Dyrekcja szkoły, Nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice, którzy we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Spytkowickiej i Amatorskim Klubem Aktywnych Spytaktiv stworzyli niezapomnianą atmosferę radosnej zabawy. Wszyscy przybyli mieli okazję uczestniczyć w szeregu atrakcji i zabaw związanych z historią naszego zamku, jego współczesną funkcją, ale także w aktywnym wypoczynku. Tegoroczny Piknik odbywał się pod hasłem „Spytkowice zamkiem stoją”.

Uroczystego otwarcia Pikniku dokonali: Dyrektor szkoły Pani Maria Mróz, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Spytkowickiej Pani Teresa Sztaba i Pan Andrzej Kozioł Prezes Spytaktivu – Klubu Ludzi Aktywnych.

Wśród zaproszonych gości na Pikniku znaleźli się: Wójt Gminy Spytkowice Pan Mariusz Krystian, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Piórowski, Radny Rady Powiatu Wadowickiego Pan Ryszard Mróz, Radni Gminy Spytkowice: Pan Zbigniew Malaga, Pan Stanisław Tomski, Sołtys wsi  Spytkowice Pani Helena Mamoń, Kierownik Posterunku Policji w Spytkowicach Pan Mirosław Rzońca, Dyrektor GOK  Pani Ewa Byrska, Dyrektor GBP w Spytkowicach Pani Alicja Kolasa, Przewodnicząca KGW w Spytkowicach Pani Stanisława Szarek, Przewodnicząca ZEiR Pani Zofia Gębczyk. Swoją obecnością zaszczycili również: ksiądz dziekan Józef Piwowarski, ks. prof. Jan Szczepaniak i ks. Szymon Wróbel.

Zamkowy dziedziniec wypełniła barwna dekoracja, zachęcająca do wspólnej zabawy.

W tegorocznej ofercie piknikowej zabawy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi nasi milusińscy mogli bawić się w specjalnie dla nich przygotowanym Zielonym Przedszkolu. Czekały tam na dzieci różnorodne zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, które szczególnie cieszyło się powodzeniem. Odbywały się różnorodne konkursy dla najmłodszych.

Dzieci mogły korzystać, również ze skakańców i dmuchańców, których koszty pokryła Rada Rodziców w ZSP w Spytkowicach.

Na głównej scenie wszyscy przybyli mogli zobaczyć program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie z klas I-III zaprezentowali układy taneczne, popisy wokalne, układy tańca nowoczesnego w rytm znanych i mniej znanych melodii muzycznych.

W czasie Pikniku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – „Zamek spytkowicki na przestrzeni wieków”, którego organizatorem było TMZS. Do konkursu wpłynęło wiele prac uczniów z terenu pobliskich szkół. Konkurs odbył się w kilku kategoriach wiekowych. Zdobywcy  czołowych miejsc w konkursie otrzymali dyplomy i upominki, które ufundował Wójt Gminy Spytkowice na prośbę  powyższego  Towarzystwa.

Wszyscy przybyli mogli wziąć również udział w rodzinnym konkursie wiedzy o Spytkowicach. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Każdy przybyły na Piknik mógł skosztować smakołyków w Kawiarence Rady Rodziców, oraz zasmakować pyszności z grilla.

Dużym powodzeniem cieszyła się także loteria fantowa, w której główną nagrodą był tablet, elektryczna deskorolka, dwa kosze kosmetyków firmy Avon oraz bony do sklepu As-Men.

Ponadto wszyscy mogli zakupić barwne i oryginalne prace uczniów wystawione w galerii prac uczniowskich. Każdy mógł także złożyć podpis w pamiątkowej kronice szkoły.

Swoje stoisko na Pikniku miała także Spółdzielnia Uczniowska Żaczek, gdzie można było nabyć napoje i słodycze.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznego Pikniku był konkurs Żywe obrazy, którego pomysłodawcą była Pani Maria Mróz. Na schodach pięknego zamku w Spytkowicach zaprezentowały się przepiękne dzieła sztuki. Nasi uczniowie i starsi, i ci najmłodsi wypełnili oryginalne ramy i zapełnili przepiękne tła prezentując się w dziełach znanych mistrzów malarskich jak oryginalne postacie. Jury oceniło prace, wręczyło nagrody pieniężne, a wszyscy zebrani mogli znaleźć się w tej niezwyklej galerii.

Na Pikniku można było też zobaczyć pokaz filmu o zamku w Spytkowicach.

W czasie Pikniku odbyły się również biegi indywidualne w kilku kategoriach wiekowych oraz bieg niespodzianka – niesienie kobiet przez mężczyzn lub mężczyzn przez kobiety dookoła zamku, które dostarczyły zebranym wiele emocji. Nadzór nad tymi sportowymi konkurencjami sprawowali przedstawiciele Klubu Aktywnych Spytaktiv.

W czasie tegorocznych atrakcji znalazły się również warsztaty dla uczniów przygotowane przez pracowników Archiwum Państwowego.

Duże wrażenie na uczestnikach imprezy wzbudził zaprezentowany podczas tego wyjątkowo upalnego popołudnia, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowicach, który przyciągnął największą uwagę najmłodszych.

Na głównej scenie odbył się także konkurs karaoke, w rytm różnorodnych przebojów i piosenek, w którym wystąpiły chętne dzieci.

Na koniec tego czerwcowego popołudnia, które zgromadziło licznie przybyłych mieszkańców w tak urokliwym miejscu, wszyscy zostali zaproszeni do wspólnych tanecznych pląsów.

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za organizację imprezy, zebranym za liczne przybycie i wspólną zabawę i dokonała oficjalnego zamknięcia Pikniku 2018. W tym roku Piknik odbył się we współpracy ze spytkowickimi stowarzyszeniami Spytaktivu i Towarzystwa Miłośników Ziemi Spytkowickiej, co przyczyniło się do jego atrakcyjności. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zorganizować imprezę, która spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem wśród przybyłych. Wielkim wsparciem okazała się również pomoc pracowników Archiwum Państwowego w Krakowie oddział Spytkowice.

Dziękujemy za zaangażowanie, wzorową współpracę i ogromną pomoc przy organizacji pikniku wszystkim darczyńcom, sponsorom, członkom stowarzyszeń a także  wszystkim tym, którzy podjęli się tej wspólnej dla dobra dzieci  inicjatywy. Liczymy na dalszą współpracę  w organizacji  innych przedsięwzięć na rzecz  lokalnej społeczności.

Mamy nadzieję, że to rodzinne popołudnie pozwoliło wszystkim przybyłym miło i aktywnie spędzić czas. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

[g=Piknik-ZSP-Spytkowice-2018]

 

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //