Biało – czerwone Miejsce

7

W piękną, słoneczna sobotę 9 czerwca 2018 przy Szkole Podstawowej w Miejscu odbył się piknik rodzinny „Polska jest OK!”. W ten sposób środowisko naszej szkoły włączyło się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Na prośbę organizatorów uczestnicy imprezy założyli biało – czerwone stroje, a kto cały nie był „biało – czerwony”, założył do swego ubioru ozdobę w narodowych barwach. Efekt takiego działania był widoczny szczególnie podczas wspólnych tańców – poloneza, którym po powitaniu uczestników i wystąpieniu Pani Dyrektor rozpoczęliśmy nasze spotkanie, chodzonego, dedykowanego w szczególny sposób Rodzicom (w związku ze Świętem Matki i Dniem Ojca) oraz krakowiaka, w którym najmłodsi uczestnicy wystąpili w strojach ludowych.

Impreza miała nie tylko integrować społeczność, ale też promować wartości patriotyczne, rodzinne i zdrowy styl życia. Wiele czasu poświęciliśmy więc rodzinnym konkurencjom sportowym, w których swoimi umiejętnościami i zdolnościami wykazywali się i uczniowie, i ich rodzice, i inni członkowie rodziny.

Tymczasem na scenie pojawili się też uczniowie z życzeniami dla Rodziców, a w części „patriotycznej” uczestnicy gminnych konkursów patriotycznych, którzy recytowali teksty i śpiewali piosenki o Polsce.

Występom i konkurencjom przyglądali się licznie zgromadzenie mieszkańcy Miejsca, wśród których nie zabrakło też przedstawicieli naszych sponsorów, dzięki którym impreza mogła mieć tak szeroki charakter. Nasze zaproszenie przyjęli również Sołtys wsi Pani Grażyna Stańczyk oraz Proboszcz spytkowickiej parafii ks. dziekan Józef Piwowarski.

Wszyscy uczestnicy bawili się przy kawie i ciasteczku, a na koniec wzięli udział w losowaniu szczęśliwych numerków z biletów wstępu rozprowadzanych podczas imprezy. Dzięki uprzejmości i ofiarności sponsorów każdy uczestnik otrzymał niespodziankę, a szczęśliwcy wylosowali wartościowe nagrody rzeczowe, których sponsorem był Wójt Gminy Spytkowice. Zwycięzcy konkursów również zostali nagrodzenie wartościowymi niespodziankami. Na koniec z widokówek ułożyliśmy wspaniałą mapę Polski.

Impreza trwała nieco dłużej niż zaplanowano, ale nikt nie narzekał na brak wrażeń, nagród i emocji. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wspólną zabawę, a sponsorom za hojność i wsparcie materialne. Liczymy na powtórkę za rok.

SP Miejsce

[g=Piknik-Miejsce-2018]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //