Praca wre! - remont dróg gminnych

14

Przełom sierpnia i września to w tym roku wytężony okres remontów dróg gminnych. Dzięki otrzymanym środkom zewnętrznym oraz zaangażowaniu środków własnych w najbliższym czasie kolejne ulice zyskają zupełnie nowe nawierzchnie.

Na większości dróg prace już się rozpoczęły, a na części z nich weszły w końcową fazę. Na ul. Brzestowej i ul. Nad Kanałem w Spytkowicach zostały ścięte pobocza celem przygotowania jezdni pod wykonanie robót właściwych. Na ul. Słonecznej w Ryczowie wykonano prace związane ze wzmocnieniem podbudowy. W chwili obecnej robotnicy układają krawężniki. Na ul. Nadwiślańskiej położona została druga warstwa nakładki asfaltowej. Mieszkańcy ul. Spokojnej w Ryczowie cieszą się nowym asfaltem już od kilku dni, a do wykonania zostały już tylko prace związane z utwardzeniem poboczy. W przypadku ul. Dębowej w Ryczowie Gmina otrzymała oferty na wykonanie jej remontu. Obecnie trwa procedura ich oceny, a więc niebawem również tam rozpoczną się konkretne działania.

Ponadto, dzięki współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, w pobliżu kościoła parafialnego w Spytkowicach budowany jest chodnik, dzięki któremu Mieszkańcy będą mogli bezpiecznie dotrzeć do świątyni. Warto przypomnieć, że wykonanie projektu budowy chodnika zostało sfinansowane przez Gminę Spytkowice.

 

[g=Remont-drog-gminnych-wrzesien]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //