Praca wre! - remont dróg gminnych

14

Przełom sierpnia i września to w tym roku wytężony okres remontów dróg gminnych. Dzięki otrzymanym środkom zewnętrznym oraz zaangażowaniu środków własnych w najbliższym czasie kolejne ulice zyskają zupełnie nowe nawierzchnie.

Na większości dróg prace już się rozpoczęły, a na części z nich weszły w końcową fazę. Na ul. Brzestowej i ul. Nad Kanałem w Spytkowicach zostały ścięte pobocza celem przygotowania jezdni pod wykonanie robót właściwych. Na ul. Słonecznej w Ryczowie wykonano prace związane ze wzmocnieniem podbudowy. W chwili obecnej robotnicy układają krawężniki. Na ul. Nadwiślańskiej położona została druga warstwa nakładki asfaltowej. Mieszkańcy ul. Spokojnej w Ryczowie cieszą się nowym asfaltem już od kilku dni, a do wykonania zostały już tylko prace związane z utwardzeniem poboczy. W przypadku ul. Dębowej w Ryczowie Gmina otrzymała oferty na wykonanie jej remontu. Obecnie trwa procedura ich oceny, a więc niebawem również tam rozpoczną się konkretne działania.

Ponadto, dzięki współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, w pobliżu kościoła parafialnego w Spytkowicach budowany jest chodnik, dzięki któremu Mieszkańcy będą mogli bezpiecznie dotrzeć do świątyni. Warto przypomnieć, że wykonanie projektu budowy chodnika zostało sfinansowane przez Gminę Spytkowice.

 

[g=Remont-drog-gminnych-wrzesien]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup