Prelekcja Pana Mariusza Krystiana Wójta Gminy Spytkowice

1

12 marca 2019 roku uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Spytkowic wraz z Panią Marią Mróz Dyrektor Szkoły oraz wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z Panem Mariuszem Krystianem Wójtem Gminy Spytkowice w ramach realizowanej w szkole Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyczno-Edukacyjnej pt. „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu". Młodzież najstarszych klas z dużym zaciekawieniem wysłuchała przykładów z życia osoby znanej i cieszącej się zaufaniem społecznym. Wśród wielu autorytetów wymienianych przez Pana Wójta, na pierwszym miejscu zawsze byli rodzice, którzy swym przykładem, wsparciem i mądrością życiową towarzyszyli przy podejmowaniu najważniejszych decyzji w życiu młodzieńczym i dorosłym.

Uczniowie  z uznaniem wysłuchali informacji  naszego włodarza o zaangażowaniu się  w życie społeczne już od najmłodszych lat. Zaciekawili się pasjami Wójta - muzyką, grą na instrumencie, służbą w drużynie strażackiej oraz umiejętnościami kulinarnym. Pytania młodzieży świadczyły o żywym zainteresowaniu codziennym życiem znanej osoby. Z kolei barwne przykłady Pana Krystiana uświadomiły młodym ludziom, że warto poszukiwać przykładów inspirujących do naśladowania, warto obdarzać szacunkiem drugiego człowieka. Wójt zachęcał młodzież do angażowania się w podejmowane cele, działania całym sercem, do realizowania swoich marzeń z pasją. Chciał zwrócić uwagę młodym ludziom na to, że bez względu na wybór ścieżki życiowej powinni kierować się mądrymi drogowskazami, wybierać z różnych postaw ludzkich to co wartościowe i godne naśladowania.

To co usłyszeli od Pana Wójta na tym spotkaniu z pewnością zapisze się na trwałe w pamięci młodzieży i mamy nadzieję, że zachęci i zmobilizuje do wyznaczania sobie ambitnych celów w życiu, również do poszukiwania autorytetów. Zarówno uczniowie, jak i dyrekcja z wychowawcami z ZSP wyrażają wdzięczność za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.

ZSP Spytkowice

 

[g=Prelekcja-Wojta-Gminy-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //