Prelekcja Pana Mariusza Krystiana Wójta Gminy Spytkowice

1

12 marca 2019 roku uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Spytkowic wraz z Panią Marią Mróz Dyrektor Szkoły oraz wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z Panem Mariuszem Krystianem Wójtem Gminy Spytkowice w ramach realizowanej w szkole Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyczno-Edukacyjnej pt. „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu". Młodzież najstarszych klas z dużym zaciekawieniem wysłuchała przykładów z życia osoby znanej i cieszącej się zaufaniem społecznym. Wśród wielu autorytetów wymienianych przez Pana Wójta, na pierwszym miejscu zawsze byli rodzice, którzy swym przykładem, wsparciem i mądrością życiową towarzyszyli przy podejmowaniu najważniejszych decyzji w życiu młodzieńczym i dorosłym.

Uczniowie  z uznaniem wysłuchali informacji  naszego włodarza o zaangażowaniu się  w życie społeczne już od najmłodszych lat. Zaciekawili się pasjami Wójta - muzyką, grą na instrumencie, służbą w drużynie strażackiej oraz umiejętnościami kulinarnym. Pytania młodzieży świadczyły o żywym zainteresowaniu codziennym życiem znanej osoby. Z kolei barwne przykłady Pana Krystiana uświadomiły młodym ludziom, że warto poszukiwać przykładów inspirujących do naśladowania, warto obdarzać szacunkiem drugiego człowieka. Wójt zachęcał młodzież do angażowania się w podejmowane cele, działania całym sercem, do realizowania swoich marzeń z pasją. Chciał zwrócić uwagę młodym ludziom na to, że bez względu na wybór ścieżki życiowej powinni kierować się mądrymi drogowskazami, wybierać z różnych postaw ludzkich to co wartościowe i godne naśladowania.

To co usłyszeli od Pana Wójta na tym spotkaniu z pewnością zapisze się na trwałe w pamięci młodzieży i mamy nadzieję, że zachęci i zmobilizuje do wyznaczania sobie ambitnych celów w życiu, również do poszukiwania autorytetów. Zarówno uczniowie, jak i dyrekcja z wychowawcami z ZSP wyrażają wdzięczność za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.

ZSP Spytkowice

 

[g=Prelekcja-Wojta-Gminy-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //