Rodzinne kolędowanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Spytkowicach

01

„Jeśli choć raz, w dzieciństwie, kolęda zapadnie w duszę Polaka, towarzyszyć mu będzie zawsze i wszędzie, oderwie go od nędzy i codziennej szarości, przeniesie w inne światy, na obczyźnie da wrażenie ojczyzny”.

Hanna Szymanderska

 

31 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Spytkowicach odbyło się „Rodzinne kolędowanie” - szkolna uroczystość, na którą Dyrekcja Szkoły i nauczyciele wraz z uczniami zaprosili rodziców, absolwentów, władze Gminy Spytkowice oraz wszystkich jej mieszkańców. Cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowania, by ten wieczór miał niezwykły, odświętny charakter.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz wprowadzenia wszystkich obecnych w tajemnicę betlejemskiej stajenki. Dzięki przedstawieniu jasełkowemu w wykonaniu uczniów klas VI, a także uczniów innych klas, którzy grali na instrumentach muzycznych, każdy miał możliwość wczucia się w klimat Bożego Narodzenia.

Po występie młodych aktorów, na scenę dzielnie wkroczyli najmłodsi wychowankowie szkoły, bowiem nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Reprezentacje wszystkich grup przedszkolnych i klas szkolnych przygotowały różnorodne utwory o tematyce świątecznej: od tradycyjnych i powszechnie śpiewanych polskich kolęd, przez melodyjne pastorałki, aż po mniej znane utwory współczesne. Zatem mogliśmy zarówno usłyszeć kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, jak i „Pastorałkę od serca do ucha”, „Chojkę”, a także utwór „Mario, czy Ty wiesz?”. Niektóre z kolęd zaśpiewano solowo, inne wykonane zostały przez całe grupy. Podczas każdego z występów na specjalnie przygotowanym ekranie wyświetlane były treści śpiewanych utworów tak, aby każdy z obecnych mógł się włączyć do wspólnego kolędowania.

Poruszającym momentem były indywidualne występy rodziców i absolwentów, którzy z okazji „Rodzinnego kolędowania” zaprezentowali utwory: „Kolęda dla Piotra” w wykonaniu P. Joanny Michalec, „Kolęda dla nieobecnych” - P. Oliwii Kozioł, „Cicho, cicho pastuszkowie” - P. Darii Byrskiej oraz „Uciekali” w aranżacji P. Roberta Budzynia.

Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi” oraz przemówieniem Pani Dyrektor Marii Mróz, która podziękowała wszystkim biorącym udział w tym niezwykłym spotkaniu społeczności szkolnej i lokalnej. 

Odwołując się do słów cytowanych na początku, warto zaznaczyć, że śpiewanie kolęd przypomina nam nasze polskie tradycje i daje poczucie jedności. Wydarzenia takie, jak „Rodzinne kolędowanie” jest nie tylko wyrazem dbałości o wychowanie dzieci i młodzieży do umiłowania ojczyzny oraz tradycji, ale także okazją do spotkania w ramach wspólnoty, w której żyjemy. Z serca dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej uroczystości.

Organizatorzy

 

[g=Rodzinne-koledowanie-ZSP-Spytkowice-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //