Rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Dziecięcego Wójta Gminy Spytkowice 2020

DSC 4145

Za nami VIII edycja konkursu o tytuł Dziecięcego Wójta Gminy Spytkowice. Jego głównym celem było promowanie wiedzy na temat gminy ze szczególnym uwzględnieniem jej historii, tradycji, walorów przyrodniczych i kulturowych.

Z uwagi na panującą sytuację związaną z koronawirusem, w tym roku forma konkursu została nieco zmieniona. W zmaganiach konkursowych mogły brać udział dzieci i młodzież z terenu Gminy Spytkowice w następujących kategoriach:

  • Kategoria: plastyka dla grupy wiekowej: klasy I-III
  • Kategoria: literatura dla grupy wiekowej: klasy IV-VI
  • Kategoria: prezentacja multimedialna dla grupy wiekowej: klasy VII-VIII

Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 osób (plastyka - 14, literatura - 11, prezentacja multimedialna - 3). Uczestnicy wykonując swoje prace musieli wykazać się pomysłowością, oryginalnością oraz samodzielnością, zwracając szczególną uwagę na zgodność pracy z tematem.

Laureatów zaprosiliśmy 1 czerwca do Urzędu Gminy, gdzie z rąk wójta, Pana Mariusza Krystiana, otrzymali nominacje na swoje stanowiska: Anna Brożek (I grupa wiekowa) nominowana została Dziecięcym Wójtem Gminy Spytkowice, Maja Charnas (II grupa wiekowa) otrzymała nominację na Dziecięcego Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice, natomiast Tomasz Konik (III grupa wiekowa) nominowany był Dziecięcym Sekretarzem Gminy Spytkowice.

Goście honorowi znakomicie sobie poradzili i bardzo sumiennie sprawowali swoje obowiązki na powierzonych im stanowiskach. Najpierw spotkali się z wójtem w jego gabinecie, przyjęli gratulacje oraz nagrody, później odwiedzili wszystkie biura i rozmawiali z pracownikami, a następnie podpisali ważne dokumenty, które zgodnie z tradycją, zaraz po wakacjach trafią do szkół.

Dziecięcej Władzy składamy serdeczne gratulacje, wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie dziękujemy i zapraszamy do walki o te zaszczytne tytuły w przyszłym roku.

 

Praca Ani

Wiersz Mai

Prezentacja Tomasza

 

[g=Dzieciecy-Wojt-2020]

 

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //