Spotkanie z ojcem Leonem Knabitem

26

            Kolejny "Kulturalny Piątek" był okazją do spotkania z Ojcem Leonem Knabitem. Człowiek o niezwykłej mądrości, otwartości, z poczuciem humoru, posiadający umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby ludzkie i traktowania każdego w indywidualny sposób. Ojciec Leon to tyniecka ikona, autor wielu książek, w których zawarł refleksje nad ludzkim życiem i benedyktyńskim sposobem postrzegania świata. To postać medialna, twarz wielu programów telewizyjnych oraz autor bloga, nagrodzonego w 2011 roku - tytułem Bloga Roku.

            Podczas spotkania ojciec Leon dzielił się ze słuchaczami swoimi życiowymi mądrościami, przekonując, że receptą na długie i szczęśliwe życie jest modlitwa, praca i pogoda ducha. Często w swoich wypowiedziach powracał do przeszłości, opowiadając o tym jak wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Niejednokrotnie potwierdzał słuszność swoich decyzji, a szczególnie tej, że dopiero wstąpienie do zakonu okazało się jego prawdziwym powołaniem. Często swoje wypowiedzi przeplatał anegdotami, na które zgromadzona publiczność reagowała gromkim śmiechem.

            Na koniec spotkania pobłogosławił zebranych, a podczas składnia autografów, poświęcił każdemu chwilę na indywidualną rozmowę.

[g=ojciec-knabit]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //