Spotkanie z ojcem Leonem Knabitem

26

            Kolejny "Kulturalny Piątek" był okazją do spotkania z Ojcem Leonem Knabitem. Człowiek o niezwykłej mądrości, otwartości, z poczuciem humoru, posiadający umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby ludzkie i traktowania każdego w indywidualny sposób. Ojciec Leon to tyniecka ikona, autor wielu książek, w których zawarł refleksje nad ludzkim życiem i benedyktyńskim sposobem postrzegania świata. To postać medialna, twarz wielu programów telewizyjnych oraz autor bloga, nagrodzonego w 2011 roku - tytułem Bloga Roku.

            Podczas spotkania ojciec Leon dzielił się ze słuchaczami swoimi życiowymi mądrościami, przekonując, że receptą na długie i szczęśliwe życie jest modlitwa, praca i pogoda ducha. Często w swoich wypowiedziach powracał do przeszłości, opowiadając o tym jak wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Niejednokrotnie potwierdzał słuszność swoich decyzji, a szczególnie tej, że dopiero wstąpienie do zakonu okazało się jego prawdziwym powołaniem. Często swoje wypowiedzi przeplatał anegdotami, na które zgromadzona publiczność reagowała gromkim śmiechem.

            Na koniec spotkania pobłogosławił zebranych, a podczas składnia autografów, poświęcił każdemu chwilę na indywidualną rozmowę.

[g=ojciec-knabit]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //