Szkoła w Spytkowicach już świeci pełnym blaskiem

12

Po otwarciu ZSP w Bachowicach, które miało miejsce we wrześniu minionego roku, tym razem nadszedł czas na oficjalne oddanie do użytku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach. Uroczystość miała miejsce podczas gminnych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Na ten moment wszyscy Mieszkańcy związani ze szkołą czekali od kilku lat. Stan budynku z każdym rokiem pogarszał się coraz bardziej. Taki stan rzeczy postanowił zmienić Wójt Gminy Mariusz Krystian, który przedstawił plan kompleksowego remontu trzech placówek oświatowych na terenie gminy. Od początku planowania inwestycji pojawiały się głosy sceptyczne, wątpiące w to, czy władze gminy podołają jednoczesnemu remontowi trzech szkół zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym. Poprzednie lata pokazały jednak, że dla naszego samorządu nie ma rzeczy niemożliwych, a podejmowane działania przekuwane są w sukcesy, co dawało nadzieję na pozytywne zakończenie również tego zadania.

Prace w spytkowickiej szkole rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku. Zakres robót był imponujący. Składały się na niego termomodernizacja ścian zewnętrznych, przebudowa dachu, roboty ogólnobudowlane - od robót fundamentowych do robót wykończeniowych. Podczas remontu wykonano posadzki i podłogi, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także wszystkie instalacje oraz zamontowano panele fotowoltaiczne. Całkowity koszt wykonanych prac wyniósł ponad 8 mln złotych. Warto zaznaczyć, że na część robót, tych związanych z termomodernizacją budynku, gmina Spytkowice otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,4 mln złotych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Uroczystości otwarcia placówki rozpoczęły się Mszą święta w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach, po której korowód przemaszerował do szkoły. Tam, oficjalnego przecięcia wstęgi i odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali: Senator RP Andrzej Pająk, Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian, Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice Jerzy Piórowski, Dyrektor ZSP w Spytkowicach Maria Mróz oraz przedstawiciele rodziców i uczniów. Dalsza część uroczystości miała miejsce w hali gimnastycznej, gdzie na występ artystyczny zaprosili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Na koniec wydarzenia głos zabrał Wójt Gminy, który podkreślił: „Inwestycja ta była bardzo trudna logistycznie. Wymagała bowiem pracy na tzw. żywym organizmie, czyli realizacji robót w taki sposób, aby można było w tym samym czasie przeprowadzić w szkole zajęcia dydaktyczne. Mimo oczywistych niedogodności udało się to zrealizować. Za to wszystko pragnę bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim Pani Dyrektor Marii Mróz, która bardzo często w czasie remontu szkoły, musiała mierzyć się z niepochlebnymi komentarzami, agresją oraz anonimowymi donosami. Na szczęście ludzi źle życzących tej inwestycji było niewielu, w związku z czym dziś możemy podziwiać ten piękny obiekt. Chcę również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w wykonanie kompleksowego remontu i termomodernizacji budynku szkoły, począwszy od wykonawcy, inspektorów nadzoru oraz pracowników Urzędu Gminy za wkład pracy i profesjonalizm w działaniu. Na koniec chciałbym gorąco podziękować rodzicom, nauczycielom i młodzieży za cierpliwość i wyrozumiałość, którymi musieli wykazać się w ostatnim czasie. Szanowni Państwo, dzięki tej inwestycji nasze dzieci będą mieć możliwość nauki w warunkach godnych XXI wieku. Wiem, patrząc m.in. na pięknie zaprezentowany dzisiaj program artystyczny, że potencjał tej placówki oraz jej uczniów jest ogromny i zostanie dzięki temu w pełni wykorzystany”.

 

Baner

 

[g=Otwarcie-szkoly-Spytkowice-2019]

 

Zdjęcia: PK, DB

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //