Witosowy kapelusz dla wójta gminy

DSC 2073

Już od 20 lat Gazeta Krakowska wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski organizuje plebiscyt pn. Najpopularniejszy Wójt i Burmistrz Małopolski, który pozwala mieszkańcom docenić ciężką pracę samorządowców. W tym roku, po raz pierwszy, jego laureatem został wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian.

Plebiscyt składał się z dwóch etapów: regionalnego i wojewódzkiego, podczas których czytelnicy Gazety Krakowskiej oddawali głosy na swoich faworytów. Tym sposobem nagrody powędrowały do 10 wójtów i 5 burmistrzów. Wśród nagrodzonych znalazł się wójt gminy Mariusz Krystian, który uzyskał trzeci najlepszy wynik w kategorii Najpopularniejszy Wójt Małopolski 2019.

- Każde wyróżnienie nobilituje, ale również mobilizuje do pracy na rzecz naszej samorządowej wspólnoty. Dziękuję wszystkim Mieszkańcom i sympatykom naszej gminy za oddane głosy, dzięki którym mogłem zostać laureatem konkursu Gazety Krakowskiej i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski na najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Województwa i odebrać symboliczny Witosowy kapelusz! Tak jak za każdym razem, tak i teraz tę nagrodę dedykuję naszym Mieszkańcom, z którymi i dla których pracuję każdego dnia - komentuje wójt Mariusz Krystian.

Oficjalne ogłoszenie wyników połączone z rozdaniem nagród odbyło się 2 grudnia 2019 r. w Krakowie, gdzie zwycięzcy odebrali tradycyjne Witosowe kapelusze oraz insygnia władzy. Kapelusze oraz honorowe insygnia wręczyli burmistrzom i wójtom: Małgorzata Cetera-Bulka, prezes oddziału Polska Press w Krakowie, Piotr Rąpalski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej”, a także Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, instytucji, która objęła honorowy patronat nad akcją Najpopularniejszy Wójt i Burmistrz Małopolski 2019.

Laureaci w kategorii Najpopularniejszy Wójt Roku Małopolski 2019:

  • Tomasz Gwizdała, wójt gminy Jerzmanowice – Przeginia
  • Marek Jamborski, wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca
  • Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice (powiat wadowicki)
  • Antoni Karlak, wójt gminy Jabłonka
  • Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna
  • Szymon Łytek, wójt gminy Czernichów
  • Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra
  • Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów
  • Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice
  • Szymon Duman, wójt gminy Stryszów

[g=Witosowy-kapelusz-dla-wojta]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //