Witosowy kapelusz dla wójta gminy

DSC 2073

Już od 20 lat Gazeta Krakowska wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski organizuje plebiscyt pn. Najpopularniejszy Wójt i Burmistrz Małopolski, który pozwala mieszkańcom docenić ciężką pracę samorządowców. W tym roku, po raz pierwszy, jego laureatem został wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian.

Plebiscyt składał się z dwóch etapów: regionalnego i wojewódzkiego, podczas których czytelnicy Gazety Krakowskiej oddawali głosy na swoich faworytów. Tym sposobem nagrody powędrowały do 10 wójtów i 5 burmistrzów. Wśród nagrodzonych znalazł się wójt gminy Mariusz Krystian, który uzyskał trzeci najlepszy wynik w kategorii Najpopularniejszy Wójt Małopolski 2019.

- Każde wyróżnienie nobilituje, ale również mobilizuje do pracy na rzecz naszej samorządowej wspólnoty. Dziękuję wszystkim Mieszkańcom i sympatykom naszej gminy za oddane głosy, dzięki którym mogłem zostać laureatem konkursu Gazety Krakowskiej i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski na najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Województwa i odebrać symboliczny Witosowy kapelusz! Tak jak za każdym razem, tak i teraz tę nagrodę dedykuję naszym Mieszkańcom, z którymi i dla których pracuję każdego dnia - komentuje wójt Mariusz Krystian.

Oficjalne ogłoszenie wyników połączone z rozdaniem nagród odbyło się 2 grudnia 2019 r. w Krakowie, gdzie zwycięzcy odebrali tradycyjne Witosowe kapelusze oraz insygnia władzy. Kapelusze oraz honorowe insygnia wręczyli burmistrzom i wójtom: Małgorzata Cetera-Bulka, prezes oddziału Polska Press w Krakowie, Piotr Rąpalski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej”, a także Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, instytucji, która objęła honorowy patronat nad akcją Najpopularniejszy Wójt i Burmistrz Małopolski 2019.

Laureaci w kategorii Najpopularniejszy Wójt Roku Małopolski 2019:

  • Tomasz Gwizdała, wójt gminy Jerzmanowice – Przeginia
  • Marek Jamborski, wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca
  • Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice (powiat wadowicki)
  • Antoni Karlak, wójt gminy Jabłonka
  • Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna
  • Szymon Łytek, wójt gminy Czernichów
  • Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra
  • Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów
  • Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice
  • Szymon Duman, wójt gminy Stryszów

[g=Witosowy-kapelusz-dla-wojta]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup