Wsparcie finansowe na zakup karetki dla wadowickiego szpitala

3

O tym jak ważna jest współpraca między władzami samorządowymi na różnych szczeblach, zapewne powiedziano już wiele. Nie słowa jednak, a czyny są w tym przypadku najistotniejsze. Z przyjemnością możemy poinformować, że dzięki wspólnym działaniu samorządów gminnych oraz samorządu powiatu wadowickiego udało się zakupić nową karetkę dla wadowickiego szpitala. Tym razem zakupiono ambulans typu A - Volkswagen Crafter 2.0 z silnikiem diesla i automatyczną skrzynią biegów. Zastąpi on wyeksploatowany samochód z 2014 roku. W aucie znajduje się m.in. najnowszy defibrylator lifepak 15 z automatycznym pomiarem ciśnienia i pulsoksymetrii, a także najnowocześniejsze nosze elektryczne o udźwigu ponad 300 kg. Pojazd kosztował prawie 581 tysięcy złotych.

Na ogólny koszt ambulansu złożyło się: dofinansowanie z gmin – 239 280 złotych, 100 tysięcy złotych otrzymane od wojewody małopolskiego, prawie 203 tysiące złotych z budżetu powiatu oraz niespełna 38 tysięcy złotych – wkład własny Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Warto podkreślić, że wspólną decyzją wójta i rady gminy, nasz samorząd wsparł powyższy cel kwotą blisko 21 tysięcy złotych. Słowa podziękowania do samorządowców skierował starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas:

- Kolejna pomoc finansowa otrzymana z gminnych budżetów jest dowodem na to, że wspólnie chcemy dbać o zdrowie naszych mieszkańców, dążyć do tego, aby pomoc medyczna świadczona przez powiatowy szpital była na jak najwyższym poziomie. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie zarówno Panu Wojewodzie, jak i włodarzom naszych gmin.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

 

[g=Zakup-karetki-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //