Wsparcie finansowe na zakup karetki dla wadowickiego szpitala

3

O tym jak ważna jest współpraca między władzami samorządowymi na różnych szczeblach, zapewne powiedziano już wiele. Nie słowa jednak, a czyny są w tym przypadku najistotniejsze. Z przyjemnością możemy poinformować, że dzięki wspólnym działaniu samorządów gminnych oraz samorządu powiatu wadowickiego udało się zakupić nową karetkę dla wadowickiego szpitala. Tym razem zakupiono ambulans typu A - Volkswagen Crafter 2.0 z silnikiem diesla i automatyczną skrzynią biegów. Zastąpi on wyeksploatowany samochód z 2014 roku. W aucie znajduje się m.in. najnowszy defibrylator lifepak 15 z automatycznym pomiarem ciśnienia i pulsoksymetrii, a także najnowocześniejsze nosze elektryczne o udźwigu ponad 300 kg. Pojazd kosztował prawie 581 tysięcy złotych.

Na ogólny koszt ambulansu złożyło się: dofinansowanie z gmin – 239 280 złotych, 100 tysięcy złotych otrzymane od wojewody małopolskiego, prawie 203 tysiące złotych z budżetu powiatu oraz niespełna 38 tysięcy złotych – wkład własny Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Warto podkreślić, że wspólną decyzją wójta i rady gminy, nasz samorząd wsparł powyższy cel kwotą blisko 21 tysięcy złotych. Słowa podziękowania do samorządowców skierował starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas:

- Kolejna pomoc finansowa otrzymana z gminnych budżetów jest dowodem na to, że wspólnie chcemy dbać o zdrowie naszych mieszkańców, dążyć do tego, aby pomoc medyczna świadczona przez powiatowy szpital była na jak najwyższym poziomie. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie zarówno Panu Wojewodzie, jak i włodarzom naszych gmin.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

 

[g=Zakup-karetki-2019]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup