W Wadowicach modlono się o beatyfikację o. Rudolfa, błogosławiąc ludzi starszych i chorych

warzecha

              W wadowickim Karmelu „na Górce” modlono się 1 lipca o beatyfikację sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy (1919-1999). Nawiązując do jednego z aspektów jego posługi duszpasterskiej udzielono indywidualnego błogosławieństwa osobom chorym i w podeszłym wieku.

               Podczas Eucharystii, której przewodniczył o. Grzegorz Irzyk OCD, przeor wadowickiej wspólnoty karmelitańskiej, modliło się ok. pół tysiąca osób, głównie zrzeszonych w Stowarzyszeniu Przyjaciół o. Rudolfa, w tym delegacje z Wrocławia i z Przemyśla, mieszkańcy Bachowic i Spytkowic – rodzinnej wioski i gminy o. Rudolfa, oraz siostry zakonne i spokrewnieni ze sługą Bożym księża.

               W kazaniu o. Szczepan Praśkiewicz OCD, postulator procesu i wychowanek sługi Bożego, zwrócił uwagę, że w swej długoletniej posłudze kapłańskiej jako wychowawca, kierownik duchowy, apostoł chorych i cierpiących, o. Rudolf „niczym niewiasta z Ewangelii, która dotknęła szaty Jezusa, dotykał widzialnej szaty szkaplerza Jezusowej Matki nakładał go na ramiona licznych osób”. Duchowny nawiązał w ten sposób do ewangelicznej sceny uzdrowienia kobiety cierpiącej na krwotok. „O. Rudolf bardziej jeszcze dotknął niewidzialnej szaty – łaski sakramentu kapłaństwa i nigdy jej nie splamił” – dodał kaznodzieja. Nawiązując z kolei do sceny, gdy Pan Jezus przywrócił do życia córkę Jaira, wskazał, że o. Rudolf, jako opiekun chorych i cierpiących, dawał im pociechę sakramentalną i podnosił na duchu.

               „Dlatego zmierza on ołtarze Kościoła. Prośmy go o wstawiennictwo we wszystkich naszych potrzebach i módlmy się o to, aby dzień jego beatyfikacji nastąpił jak najrychlej” – zaapelował.

               Na zakończenie wspólnej modlitwy, kapłani udzielili chorym i starszym indywidualnego błogosławieństwa.

[g=Z-Karmelu]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku wybory-sejm-2019 wybory-lawnikow wybory-do-malopolskiej-izby-rolniczej wybory-organow-solectw-2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //