W Wadowicach modlono się o beatyfikację o. Rudolfa, błogosławiąc ludzi starszych i chorych

warzecha

              W wadowickim Karmelu „na Górce” modlono się 1 lipca o beatyfikację sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy (1919-1999). Nawiązując do jednego z aspektów jego posługi duszpasterskiej udzielono indywidualnego błogosławieństwa osobom chorym i w podeszłym wieku.

               Podczas Eucharystii, której przewodniczył o. Grzegorz Irzyk OCD, przeor wadowickiej wspólnoty karmelitańskiej, modliło się ok. pół tysiąca osób, głównie zrzeszonych w Stowarzyszeniu Przyjaciół o. Rudolfa, w tym delegacje z Wrocławia i z Przemyśla, mieszkańcy Bachowic i Spytkowic – rodzinnej wioski i gminy o. Rudolfa, oraz siostry zakonne i spokrewnieni ze sługą Bożym księża.

               W kazaniu o. Szczepan Praśkiewicz OCD, postulator procesu i wychowanek sługi Bożego, zwrócił uwagę, że w swej długoletniej posłudze kapłańskiej jako wychowawca, kierownik duchowy, apostoł chorych i cierpiących, o. Rudolf „niczym niewiasta z Ewangelii, która dotknęła szaty Jezusa, dotykał widzialnej szaty szkaplerza Jezusowej Matki nakładał go na ramiona licznych osób”. Duchowny nawiązał w ten sposób do ewangelicznej sceny uzdrowienia kobiety cierpiącej na krwotok. „O. Rudolf bardziej jeszcze dotknął niewidzialnej szaty – łaski sakramentu kapłaństwa i nigdy jej nie splamił” – dodał kaznodzieja. Nawiązując z kolei do sceny, gdy Pan Jezus przywrócił do życia córkę Jaira, wskazał, że o. Rudolf, jako opiekun chorych i cierpiących, dawał im pociechę sakramentalną i podnosił na duchu.

               „Dlatego zmierza on ołtarze Kościoła. Prośmy go o wstawiennictwo we wszystkich naszych potrzebach i módlmy się o to, aby dzień jego beatyfikacji nastąpił jak najrychlej” – zaapelował.

               Na zakończenie wspólnej modlitwy, kapłani udzielili chorym i starszym indywidualnego błogosławieństwa.

[g=Z-Karmelu]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //