Odkrywamy Skarby Doliny Karpia - spływy kajakowe

noresize 3

W ramach akcji promocyjnej #OdkrywamySkarbyDolinyKarpia kończymy tematykę związaną z Ekomuzeum Doliny Karpia. Spływy kajakowe i rejs galarem to idealna propozycja dla miłośników sportów wodnych, pozwalająca zobaczyć Dolinę Karpia z innej perspektywy.

Ekomuzeum to sieć atrakcji w terenie prezentujących „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe – pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu.

Ekomuzeum Doliny Karpia zaprasza w ciekawe zakątki, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, poznać unikatową przyrodę, dowiedzieć się, na czym polega gospodarka stawowa oraz posmakować lokalnej kuchni, szczególnie potraw z wyjątkowych, hodowanych na miejscu ryb. Ekomuzeum to także okazja do spotkania z pasjonatami, którzy nie tylko opowiadają o swojej działalności, prezentują niezwykłe wyroby ale też uczą jak można je zrobić samemu.

Ekomuzeum tworzone jest przez niezwykłych ludzi, którzy dzielą się swoimi pasjami do wikliniarstwa, pszczelarstwa, malarstwa, gotowania czy historii. Ekomuzeum to miejsca, które tętnią życiem. Ich gospodarze zapraszają, aby odbyć niezwykłą przygodę:

- Spływy kajakowe z firmą kajaki-na-wisle.pl prowadzą słynnym Szlakiem Kajakowym Doliny Karpia. To ciekawa forma spędzania czasu i niecodzienne doświadczenie, które polega na oglądaniu Doliny Karpia z zupełnie innej, wodnej perspektywy. W ramach atrakcji można korzystać z wiedzy doświadczonych przewodników oraz czerpać radość z relaksu na wodzie.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.kajaki-na-wisle.pl oraz www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/96-ekomuzeumdolinykarpia-splywy-kajakowe-indywidualne-lub-z-przewodnikiem

- Niezapomniane i pełne adrenaliny spływy kajakowe na Skawie z firmą kajaki-na-skawie.pl to ciekawe połączenie sportowej rozrywki z wyciszeniem oraz odkrywaniem bogatego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Szlaki kajakowe znajdują się w ptasim królestwie obszaru NATURA 2000 „Dolina Dolnej Skawy”. Warto podkreślić, że usługa została wyróżniona znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, co jest dodatkową zachętą do spróbowania swoich sił przy wiosłach.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.kajaki-na-skawie.pl oraz www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/8-ekomuzeumdolinykarpia-splywy-kajakowe-wycieczki-rowerowe

Rejsy galarem odbywają się w miejscowości Łączany, gdzie tradycje flisackie sięgają średniowiecza. Wieś Łączany stała się kolebką wytwarzania galarów, a okoliczni mieszkańcy opanowali sztukę flisactwa. W okresie międzywojennym Łączany określano stolicą wiślanego galarnictwa, ponieważ to właśnie w nich budowano barki, którymi później spławiano towar rzeką. W 2011 roku w Brzeźnicy dokonano niezwykłego odkrycia archeologicznego, jakim był galar płaskodenny, który z ładunkiem kamienia zatonął na Wiśle, najprawdopodobniej na przełomie XVIII i XIX wieku. Na jego podstawie odtworzono replikę galara, która obecnie stanowi atrakcję turystyczną.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/25-ekomuzeumdolinykarpia-wycieczki-galarem

Wszystkie miejsca i ich oferty dostępne są na stronie internetowej: 
www.ekomuzeumdolinykarpia.pl oraz na www.dolinakarpia.eu.

Zapraszamy do Ekomuzeum Doliny Karpia!

 [g=Odkrywamy-Skarby-DK-kajaki]

Zdjęcia: Marcin Gałek, arch. Stowarzyszenia Dolina Karpia

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS solidarni-z-ukraina spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny stop-smog spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego 2022-Raport-o-stanie-gminy-w-2021 wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //