"Wiktoria 1920" - Niepodległa przypomina wydarzenia Bitwy Warszawskiej

niepodlegla

17 kwietnia ruszył wyjątkowy cykl historyczny poświęcony Bitwie Warszawskiej. Przez najbliższe 7 miesięcy, co tydzień w piątek, na stronie niepodlegla.gov.pl oraz na łamach prasy, publikowane będą materiały, które pokażą jak wyglądały kolejne tygodnie 1920 roku. Na zbiór, ilustrowany archiwalnymi zdjeciami, złożą się starannie dobrane fragmenty listów, wspomnień, oficjalnych not, odezw i wycinki z prasy. 

Projekt „Wiktoria 1920” przygotowało Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Fundacją Ośrodek KARTA.

Materiał można znaleźć m.in. na stronie niepodlegla.gov.pl w zakładce "O Niepodległej". Zapraszamy do czytania i korzystania z wybranych materiałów, również na łamach prasy, portalach lokalnych i stronach internetowych jednostek samorządu terytorialnego, instytucji kultury, szkół i organizacji pozarządowych. W przypadku korzystania z pojedynczych notatek lub tygodniowych zestawów prosimy o oznaczenie materiału: 

Materiał przygotowany przez Ośrodek KARTA na zlecenie Biura Programu "Niepodległa", w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Materiały za: www.niepodlegla.gov.pl, prawa autorskie: Biuro Programu Niepodległa.

lub

Materiał przygotowany przez Ośrodek KARTA na zlecenie Biura Programu "Niepodległa". Materiały za: www.niepodlegla.gov.pl, prawa autorskie: Biuro Programu Niepodległa.

W sprawie możliwości wykorzystania całej serii prosimy o kontakt bezpośredni z rzecznikiem Biura Programu Niepodległa Kamilem Wnukiem: kwnuk@niepodlegla.gov.pl

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/wiktoria-1920-zapiski-z-czasow-wojny-przypomniane-w-roku-bitwy-warszawskiej/.

Biuro Programu "Niepodległa"

 

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego raport-o-stanie-gminy-spytkowice-w-2018-roku spis-rolny wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //