Dzień strażaka w Spytkowicach

5

2 maja br. strażacy z OSP Spytkowice uroczyście obchodzili dzień swojego patrona - św. Floriana. Najpierw przemaszerowali, w asyście muzyków z Gminnej Orkiestry Dętej, do kościoła parafialnego w Spytkowicach, gdzie uroczystą Mszę odprawił ks. Wikariusz Szymon Wróbel.. W pięknych słowach kazania przedstawił nam prawdziwy porządek - gdy słuchamy przełożonych, to wszystko ma swój porządek i jest na swoim miejscu.

Następnie strażacy udali się przed budynek remizy, gdzie nastąpiło kolejne przyjemne wydarzenie dla całej braci strażackiej - wręczenie medali i odznaczeń dla starszych oraz młodszych strażaków. Dokonali tego naczelnik i prezes OSP, każdemu z osobna życząc dalszych sukcesów w działalności oraz kolejnych odznaczeń. Po tym miłym wydarzeniu nastąpiło wspólne świętowanie przy strażackim żurku oraz odegranym przez orkiestrę "100 lat" dla wszystkich strażaków.

Następnego dnia, w święto Konstytucji 3 Maja, druhny oraz druhowie OSP Spytkowice włączyli się w obchody Stulecia Niepodległości naszej Ojczyzny, organizując dzień otwarty remizy. Z tej okazji każdy zainteresowany mógł poznać tajniki strażackiego sprzętu, a dzieci i młodzież mogły wziąć udział w organizowanych przez druhny z młodzieżowej Drużyny Pożarniczej konkursie wiedzy o OSP, pokazach pierwszej pomocy oraz mogli wypróbować się w laniu wody za pomocą hydronetki. Dodatkową atrakcją na koniec dnia była możliwość przejechania się wozem bojowym, z czego skrzętnie skorzystała większość obecnych i starszych i młodszych.

Mamy nadzieję, że taki dzień zachęci coraz więcej młodych do aktywnego włączenia się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej i do dołączenia do jej grona.

SM

[g=Dzien-strazaka-2018-mini]

foto galeria

 

 

 

 

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS solidarni-z-ukraina spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny stop-smog spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego 2022-Raport-o-stanie-gminy-w-2021 wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //