Wizyta gości z Naours

68

W dniach 15-24 maja 2018 roku gościliśmy w naszej gminie 17-osobową delegację z partnerskiej gminy Naours. W ramach współpracy pomiędzy obiema gminami już po raz trzeci przyjęliśmy gości z kraju Napoleona, natomiast nasi Mieszkańcy we Francji gościli dwukrotnie.

Wizyta rozpoczęła się od uroczystego obiadu, podczas którego delegację powitał Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian. Następnie grupa zwiedziła Muzeum Regionalne w Bachowicach, a także kościół parafialny i zamek w Spytkowicach.

Kolejny dzień to wizyta w Pszczynie i zwiedzanie neobarokowego zamku oraz zabytkowych kościołów w Brzeszczach i Jawiszowicach. Po powrocie, Francuzi mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w gospodarstwach rolnych znajdujących się na terenie naszej gminy.

W następnych dniach nasi goście zwiedzili m.in. Zamek Królewski w Niepołomicach, Dom Malarek w Zalipiu, kopalnię soli w Bochni, a także Wawel i Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Wieczorami brali udział w kolacjach organizowanych przez Gminną Orkiestrę Dętą z Ryczowa i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Na zakończenie pobytu grupa zwiedziła Muzeum Papieskie w Wadowicach, Park Miniatur w Inwałdzie oraz podziwiała walory Wisły i Kanału Małopolskiego podczas spływu galarem.

Mamy nadzieję, że z gminą Spytkowice kojarzyć będą same miłe wspomnienia i w przyszłości zechcą tu wrócić, a współpraca obu samorządów, z każdym rokiem, będzie rozwijać się jeszcze lepiej niż dotychczas.

[g=goscie-z-francji-2018=9]

 foto galeria

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS solidarni-z-ukraina spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny stop-smog spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego 2022-Raport-o-stanie-gminy-w-2021 wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //