Dzień Dziecka i Dzień Otwarty Urzędu Gminy

4

           Dzień Dziecka to szczególna okazja do tego, aby każda pociecha poczuła się wyjątkowo. W związku z tym na ten dzień przygotowaliśmy program z wieloma atrakcjami.

            Pogoda w niedzielne przedpołudnie chciała nam pokrzyżować plany, ale jej się nie udało. Dzień Dziecka odbył się zgodnie z programem. Było dużo atrakcji, a słoneczko świeciło do wieczora!  To wszystko zapewne za sprawą modlitwy, od której rozpoczęliśmy to wydarzenie. Msza Święta dla dzieci i rodziców odbyła się w Kościele Parafialnym w Ryczowie, a odprawił ją ksiądz Adam Ogiegło, proboszcz tejże parafii.

            W sali Wiejskiego Domu Kultury członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi przedstawili premierowy spektakl pt. „Legendy polskie”. To barwne i niepowtarzalne przedstawienie ujęło serca zarówno tych najmłodszych jak i starszych widzów.

            Jednocześnie na Centrum Sportu odbyły się rozgrywki w piłce nożnej pomiędzy drużynami z ZSP Bachowice, ZSP Spytkowice, ZSP Ryczów oraz drużyną z zaprzyjaźnionej Gminy Divinka. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Pojedynek ten przyniósł zwycięstwo drużynie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z  Bachowic.

Również dziewczęta z ZSP Bachowice, ZSP Spytkowice, ZSP Ryczów i Divinki próbowały swoich sił w grze, te natomiast walczyły między sobą w znanej grze ”zbijak”. Niepokonane w tej wyrównanej walce okazały się dziewczęta z Bachowic.

        Na placu obok WDK wszystkich przybyłych gości, a w szczególności dzieci przywitali Wójt Gminy Spytkowice Pan Mariusz Krystian oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Ewa Byrska. Ogłosili oni wyniki konkursu wiedzy o Gminie Spytkowice oraz wręczyli dyplomy
i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Firmę K&K Kamil Bałys, wyłącznego dystrybutora Lipotest w Polsce. Laureatami konkursu zostali: Julia Kostka zdobywając I miejsce i nominację na Dziecięcego Wójta Gminy Spytkowice 2018, II miejsce zdobyła Dagmara Bałys, która otrzymał tytuł Dziecięcego Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice 2018 oraz III miejsce zajęła Aleksandra Stanek, która została Dziecięcym Sekretarzem Gminy Spytkowice 2018.

Atrakcji na świeżym powietrzu było co niemiara. Interaktywny program pt:” Środowisko ponad wszystko”, którego bohaterowie przebrani byli w piękne stroje pszczół i motylka zachęcali najmłodszych do wspólnej zabawy i konkursów o tematyce ekologicznej. Program o charakterze edukacyjno-rozrywkowy z nutką humoru sprawił, że z twarzy dzieci nie schodził uśmiech a zabawa była przednia.

Ponadto dzieci mogły pobawić się na najbardziej wyczekiwanym placu zabaw. Przygotowano również pokaz wielkich baniek mydlanych oraz wiele konkursów. Ogromną frajdą było malowanie twarzy, a i do zwierzątek z balonów ustawiały się długie kolejki, również na osłodę można było zjeść watę cukrową oraz lody. Jak co roku przyjechała ciuchcia, która miała również wielu zwolenników. Zabierała ona do swoich wagoników dzieci wraz z rodzicami na przejażdżkę po Ryczowie. Wszystkie przygotowane atrakcje tego dnia były bezpłatne. Dzięki różnorodności rozrywek z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a bogaty program zapewnił wspaniałą zabawę na wiele godzin.

          Kolejną propozycją, która została przygotowana z okazji Dnia Dziecka, był dzień otwarty Urzędu Gminy. Uczniowie z terenu gminy mieli możliwość odwiedzić tutejszy urząd. Honorowymi gośćmi tego dnia byli laureaci konkursu Wiedzy o Gminie, którzy odwiedzili gabinet Wójta, gdzie przeprowadzili wspólne rozmowy oraz odczytali i podpisali ważne dokumenty, które następnie trafiły do szkół i mamy nadzieję, że zostaną w najbliższym czasie zrealizowane.

[g=dzien-dziecka-2018]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS solidarni-z-ukraina spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny stop-smog spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego 2022-Raport-o-stanie-gminy-w-2021 wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //