Świąteczny czas w szkołach gminy Spytkowice

image0133

Wraz z nadejściem Wielkiego Tygodnia, nasza społeczność szkolna i lokalna zatrzymała się na chwilę refleksji, przygotowując się do Świąt Wielkanocnych. To czas, który skłania do zadumy nad wartościami, tradycją i wspólnymi przeżyciami, jednocząc wszystkich niezależnie od wieku czy przekonań.

Nasze szkoły ponownie  udowodniły, że tradycje są żywym elementem edukacji i lokalnej wspólnoty. W placówkach oświatowych zorganizowano uroczyste apele z okazji zbliżających się Świąt. Pełniący funkcję wójta gminy Marek Gajowy uczestniczył w apelach wielkanocnych w ZSP w Bachowicach i SP w Miejscu.

- Przedświąteczne apele stanowią przykład, jak edukacja może iść w parze z kultywowaniem tradycji. Przez te wydarzenia, uczniowie nie tylko uczą się historii i zwyczajów związanych z Wielkanocą, ale także doświadczają poczucia przynależności do większej społeczności, która ceni sobie wartości i tradycje. Wspólne śpiewanie pieśni, nie tylko wprowadziło wszystkich w nastrój świąteczny, ale także umożliwiło uczczenie tych wyjątkowych dni w sposób, który łączy pokolenia. Chcę podziękować nauczycielom i dyrekcji szkół, którzy wkładają swoje serce w edukacyjną misję kształtowania młodych ludzi – podsumował pełniący funkcję wójta gminy.

 

Zdjęcia: SP Miejsce, Łucja Kucia-Supron

[g=apele-wielkanocne-bachowice-miejsce]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS solidarni-z-ukraina spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny stop-smog spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego 2022-Raport-o-stanie-gminy-w-2021 wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //